10.02 (wtorek) Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis, w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny – Louis. Spotkanie odbędzie się we wtorek. 10 lutego, o godz.18 w sali odczytowej MBP.

Magdalena Zimny-Louis – pisarka, dziennikarka, tłumaczka. Urodziła się w Rzeszowie w 1966 roku. Tu ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego. Kontynuowała edukację w USA. Po powrocie i czteroletnim pobycie w Polsce wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Mieszkała w Ipswich. Przez wiele lat prowadziła angielski klub żużlowy „Ipswich Witches”. Zanim została pisarką, była dziennikarzem, pisującym do czasopism takich jak „Tygodnik żużlowy”, „Speedway Star”, „Evening Star”, „Żużel”, „Tempo”. Po zdobyciu dyplomu została tłumaczem w brytyjskim wymiarze sprawiedliwości. W 2005 r. w Ogólnopolskim konkursie „Pisz do Pilcha” jej opowiadanie pt. „Studnia” zostało zauważone przez Jerzego Pilcha. W konkursie wydawnictwa Replika w 2011 r. za powieść „Ślady hamowania” dostała wyróżnienie. Główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur w 2012 r. została jej powieść „Pola”.

W 2014 r. autorka wydała najnowszą książkę „Kilka przypadków szczęśliwych”, podsumowującą lata pracy dla sądownictwa i policji brytyjskiej. Po ponad 20 latach spędzonych w Wielkiej Brytanii na stałe wróciła do Rzeszowa. W czerwcu 2014 r. została przyjęta do Związku Literatów Polskich.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x