Tarnobrzeg: W Domu Dziecka podsumowano warsztaty fotograficzne

Wszystkie kalendarze stworzone przez wychowanków tarnobrzeskiego Domu Dziecka w ramach warsztatów fotograficznych zostały sprzedane. – Fundusze uzyskane ze sprzedaży przeznaczymy na zakup odzieży zimowej dla wychowanków oraz dofinansowania zimowiska – mówi Joanna Sałek, koordynatorka warsztatów.

Zdjęcia do kalendarza powstawały przez cały miniony rok. W arkana fotografii podopiecznych tarnobrzeskiego Domu Dziecka wprowadzali lokalni fotografowie, Rafał Rozmus, Piotr Morawski, Tomasz Młyniec i Paweł Matyka. Zdjęcia wykonywano na terenie placówki lub w plenerze, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, w okolicach Budy Stalowskiej, Zamku Dzikowskiego i terenach nadwiślanych. Dzieci uczestniczące w warsztatach miały do dyspozycji profesjonalny sprzęt udostępniony przez prowadzących warsztaty fotografów.

– Dzięki warsztatom dowiedziałam się co to jest przesłona, jaki powinien być czas naświetlania każdego zdjęcia – mówi jedna z uczestniczek. – Najbardziej przypadła mi do gustu fotografia portretowa, chociaż krajobrazy również bardzo miło mi się fotografowało. To fajne hobby, dzięki któremu można być bardziej wrażliwym na piękno otaczającego świata – dodaje.

Do kalendarza wybrano 12 zdjęć, obrazujących daną porę roku.  – Dziękujemy fotografom za pomoc i poprowadzenie zajęć, dzięki którym mógł powstać ten kalendarz. Dziękujemy również sponsorom, tylko z ich pomocą mogliśmy go wydać – mówi Joanna Sałek.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content