Tarnobrzeg: Łamali pióra na ortografii

Już po raz szósty w Tarnobrzegu odbyło się Miejskie Dyktando. Tegoroczny tekst autorstwa Karoliny Kochańczyk-Sieroń, Marii Pałkus i Justyny Uchańskiej–Stasiak, nauczycielek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnobrzegu pisało 96 osób.

Dotychczasowym bohaterem miejskiego dyktanda była fikcyjna postać o imieniu Jędrzej. W tym roku tekst opowiadał o perypetiach zdrowotnych. Dyktando jak co roku, odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Po dokładnym sprawdzeniu przez komisję wszystkich prac, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wśród uczniów klas podstawowych najlepsza okazała się Michalina Krakowiak. Wśród gimnazjalistów, najmniej błędów popełniła Paulina Niedziałek. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Powierża. Tytuł mistrza kaligrafii trafił do rąk Aleksandry Wiórkiewicz.

Poza konkursem wśród zaproszonych gości mistrzem ortografii w kategorii VIP, została Renata Domka-Naczelnik Wydziału Promocji, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x