Tarnobrzeg: Zatrzymani podejrzani o rozbój na ul. Sikorskiego

Dwaj mężczyźni w wieku 18 i 20 – lat, odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Napastnicy zaatakowali wychodzącego z bloku mężczyznę. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednym z wieżowców przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu.

18 – letni chłopak został zaczepiony przez dwóch mężczyzn będących w towarzystwie młodej kobiety. Używając przemocy, napastnicy wepchnęli pokrzywdzonego do windy wieżowca, następnie kopiąc i szarpiąc usiłowali zabrać mu bluzę w którą był ubrany. Lokator bloku, słysząc dobiegające krzyki wyszedł na klatkę schodową, widząc co się dzieje zaalarmował policjantów. Spłoszeni napastnicy uciekli z miejsca przestępstwa.

Wezwani policjanci przystąpili do ustalenia przebiegu zdarzenia. Wiedza jaką uzyskali analizując krok po kroku zbierany materiał dowodowy pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie sprawców. W poniedziałek funkcjonariusze zapukali do mieszkania 18 – letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Drugiego ze sprawców policjanci zatrzymali wczoraj. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Prokurator wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Smutny
6 lat temu

Zwierzęta, po co, no po co?
Człowiek nie może ubrać już bluzy bo go będą chcieli zabić.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x