Tarnobrzeg: 23-latek aresztowany za znęcanie się nad siostrą

Tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca zastosował sąd wobec 23 – letniego mieszkańca Tarnobrzega, podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 18 – letnią siostrą.

W środę, dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej do której doszło w domu na tarnobrzeskim osiedlu Wielowieś. Pokrzywdzona kobieta opowiedziała, że brat będąc pod wpływem alkoholu wyzywa ją i bije, zaatakował również jej chłopaka.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. W mieszkaniu zastali 23 – letniego mężczyznę, który na widok policjantów próbował uciekać przez okno. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, był pijany. Alkomat wykazał u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas wyjaśniania sprawy policjanci ustalili, że 23- letni mężczyzna opiekuję się młodszym rodzeństwem w wieku 11, 14 i 18 – lat.

Tego dnia mężczyzna przebywając w kuchni odkręcił butlę z gazem, gdy 18 – letnia siostra próbowała zapobiec tragedii, 23 – latek zaczął ją wyzywać, szarpać poczym uderzył kobietę kilkakrotnie pięścią w twarz. W obronie dziewczyny stanął jej kolega. Napastnik chwycił za nóż i próbował zaatakować 20 – latka, uderzając go trzonkiem noża.

Zebrany materiał dowody pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów popełnienia przestępstw. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci miesięcznego aresztu.

Kodeks karny za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ldkjfh
6 lat temu

zniszczyć chwasta

vertigo
6 lat temu

w pierdlu pokozaczy

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x