Szkoła z Gorzyc najlepsza w kraju

Gazeta codzienna „Rzeczpospolita” oraz czasopismo „Perspektywy” przeprowadziły już po raz kolejny badania dotyczące szkolnictwa zawodowego. W rankingu tym Zespół Szkół w Gorzycach uplasował się na pierwszym miejscu w kraju pod względem zdawalności egzaminów zawodowych w technikum mechanicznym.

– Ta ocena jest dla nas bardzo ważna, świadczy o tym, że uczniowie kończący naukę, zdają egzaminy zewnętrzne na najwyższym poziomie, a to oznacza, że dobrze przygotowujemy ich do wejścia na rynek pracy oraz podjęcia dalszej nauki – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły.

Zdaniem Leszka Surdego, wójta gminy Gorzyce – kształcenie winno odbywać się na najwyższym poziomie, tak aby tworzyło odpowiednie warunki nauki i solidne podstawy do dalszego rozwoju edukacyjno-zawodowego. – Tak jest w Zespole Szkół w Gorzycach. To szkoła nowoczesna, sprawnie zarządzana i bardzo dobrze wyposażona. Dobre miejsca w różnorodnych rankingach mierzących jakość nauczania świadczą o jakości pracy z młodymi ludźmi. Jednak najcenniejszą miarą dla uczniów jest fakt, że dobrze wyszkolony uczeń po ukończeniu nauki w Zespole Szkół w Gorzycach ma szansę na dobrą pracę, bo dziś rynek potrzebuje „zawodowców” – mówi Leszek Surdy.

NOWOCZESNA BAZA NAUKOWO-DYDAKTYCZNA, WYKWALIFIKOWANA KADRA

Nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna, obiekty sportowe, własne lodowisko to tylko jedne z wielu atutów szkoły. Dzięki doskonałemu przygotowaniu kadry pedagogicznej młodzi ludzie otrzymują wiedzę z najwyższej półki. Uczniowie mają także szerokie możliwości rozwoju swoich zainteresować i predyspozycji.

W ostatnich dwóch latach, dzięki projektom unijnym Zespół Szkół w Gorzycach został doposażony na kwotę przekraczającą 7 milionów złotych. Powstały nowoczesne laboratoria do nauki przedmiotów zawodowych mechanicznych, informatycznych, ekonomicznych i odlewniczych. Baza, którą dysponuje szkoła stawia ją w ścisłej czołówce na Podkarpaciu.

DZIĘKI PROGRAMOWI COMENIUS UCZNIOWIE POZNAJĄ EUROPĘ

W gorzyckiej szkole, już po raz drugi realizowany jest międzynarodowy program wymiany młodzieży Comenius. W ciągu kilku lat, 70 uczniów odwiedziło Francję, Hiszpanię, Portugalię, Słowenię, Turcję, Bułgarię, Szwecję, Czechy i Słowację. A to jeszcze nie wszystko – zapowiadają organizatorzy!

Co roku szkoła organizuje bezpłatną, dwudniową wycieczkę dla najlepszych uczniów: 10 z najlepszymi średnimi, 10 najbardziej zaangażowanych w prace organizacji uczniowskich. Uczniowie upodobali sobie miejscowość Ząb (koło Zakopanego) i tam wyjeżdżają już od kilku lat. Spotkali nawet naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi – Kamila Stocha, gdyż Ząb to jego rodzinna miejscowość.

Szkoła dofinansowuje również koszty biletów miesięcznych, każdy uczeń (również klasy pierwszej) może otrzymać za wyniki w nauce stypendium a absolwenci tej szkoły nie mają problemów ze znalezieniem pracy. To z pewnością zachęca gimnazjalistów do podjęcia dalszej nauki w Zespole Szkół w Gorzycach.


artykuł reklamowy