Tarnobrzeg: 25-latek znęcał się nad ciężko chorym ojcem

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który stosował przemoc domową wobec ciężko chorego ojca. Mężczyzna złamał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i nie dostosował się do nakazu opuszczenia mieszkania.

Sprawca wszczynał awantury, znieważał ojca, żądał od niego pieniędzy na zakup dopalaczy. Gdy spotykał się z odmową, niszczył wyposażenie mieszkania, groził pokrzywdzonemu pobiciem a także pozbawieniem życia.

Konsekwencją postępowania 25-latka było prowadzone przez policjantów dochodzenie. W grudniu ubiegłego roku policjanci przekazali materiały prokuratorowi, który zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym. Gdy po kilku tygodniach stosowane środki okazały się niewystarczające, podejrzany został objęty dodatkowym środkiem w postaci nakazu opuszczenia mieszkania i przebywania poza nim do maja 2015 roku.

28 lutego 2015 roku mężczyzna wrócił do domu ojca, gdzie ponownie wszczął awanturę. Pokrzywdzony powiadomił funkcjonariuszy. 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega trafił do policyjnej izby zatrzymań. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że podejrzany w dalszym ciągu znęca się nad ojcem, czyli narusza orzeczony wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego, a także narusza nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 25-letniego mężczyzny najsurowszego ze środków zapobiegawczych – tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Od stycznia 2015 roku Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu wszczęła 17 postępowań przygotowawczych dotyczących przemocy domowej.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vlad
6 lat temu

Już ja bym się poznęcał na tym typowym szmaciarzu

vertigo
6 lat temu

Dopalą mu w pupę tak, że zacznie to lubieć.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x