Tarnobrzeg: Rodzice żołnierzy odebrali medale od MON-u

W środę w Tarnobrzeskim Domu Kultury rodzice, których troje lub więcej dzieci służyło lub pełni służbę wojskową, odebrali odznaczenia „Za Zasługi dla Obronności Kraju” przyznane przez Ministra Obrony Kraju.

Uroczystość w sali kameralnej TDK, rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie przybyłych gości powitał wiceprezydent Tarnobrzega, Józef Motyka.

– Spotkaliśmy się tutaj, by uhonorować naszych mieszkańców, którzy wychowali dzielnych żołnierzy. Rodziców, którzy oddali swoje dzieci na służbę ojczyźnie. Nie jedno, ale troje, a czasem nawet i więcej dzieci . Trudno wyobrazić sobie większe poświęcenie i trudno jednocześnie przecenić Państwa zasługi dla naszego kraju. Dziękujemy Wam za ten trud, za to poświęcenia. I podziwiamy Was! W czasach, w których prawdziwe wartości tak łatwo się dezaktualizują, potrzebni nam są tacy ludzie jak Państwo! Dlatego tez jestem dumny, że mogę tu dziś być, by Wam podziękować i pogratulować osobiście. Jesteście Państwo naszymi bohaterami!- mówił wiceprezydent Motyka.

Złoty medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju” odebrała pani Cecylia Sarzyniak z Ulanowa.

Srebrnym medalem ZZdOK wyróżnieni zostali:

Maria i Kazimierz Matusik (Tarnobrzeg), Wanda i Roman Sasiela (Tarnobrzeg), Alfreda Pruś (Tarnobrzeg), Janina i Stanisław Kiełbiowscy (Baranów Sandomierski), Bronisława Kuś (Baranów Sandomierski), Janina i Tadeusz Różnowscy (Baranów Sandomierski), Stanisława Zygmont (Baranów Sandomierski), Anna Pasek (Grębów).

Podczas uroczystości wręczono także akt mianowania na stopień oficerski żołnierzowi rezerwy Robertowi Wołoszowi (Nowa Dęba). Postanowieniem Prezydenta RP nadano także medale pamiątkowe, które otrzymali:
„Gwiazda Afganistanu” – szer. rez. Jakub Bednarski (Tarnobrzeg)
„Gwiazda Iraku” – mł. chor. sztab. rez. Bogusław Pawłowski (Tarnobrzeg)
„Gwiazda Załóg Lotniczych” – mjr rez. Stanisław Dyjak (Krzeszów)

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x