Świętokrzyskie derby dla Wisły Sandomierz

Wisła Sandomierz,wygrała 3:1 (1:0) na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu inaugurującym rundę wiosenną III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Z 44 punktami na koncie podopieczni trenera Krawca liderują rozgrywkom.

Mimo iż gospodarze przez większy okres czasu kontrolowali grę na boisku, brakowało skuteczności podań. Z kolei groźne sytuacje były sukcesywnie powstrzymywane przez świetną postawę w bramce Stanisława Wierzgacza. Wiślacy swoją grę oparli na kontratakach i akcjach przeprowadzanych bocznymi strefami boiska. Właśnie po piłce poprowadzonej z lewej strony na strzał zdecydował się obrońca Daniel Chorab i dzięki również szczęściu, piłka odbiła się od obrońcy ostrowczan, zdobył gola. Potem nastąpiła fala ataków piłkarzy Rafała Lasockiego. Swoje okazję mieli m.in. Marcin Grunt i Mateusz Mąka, ale żadna z nich nie zakończyła się zmianą wyniku do przerwy.

W drugiej połowie wiślacy starali się nie dopuszczać pod swoją bramkę zespołu przeciwnika. W przeciągu siedmiu minut sandomierzanie zadali decydujące ciosy. W 70. minucie Konrada Zacharskiego z bliskiej odległości pokonał Rafał Mikulec, a siedem minut potem Jarosław Pacholarz wykorzystał sytuację sam na sam. Rozmiary porażki zmniejszył w 79. minucie Kamil Stawiarski, popisując się uderzeniem nożycami zdobył gola.

W zespole KSZO przez ponad godzinę gry występował, grający ostatnio w Wiśle Damian Nogaj.

W ramach 19 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej lider rozgrywek – Wisła Sandomierz podejmie na własnym stadionie 6. w tabeli Garbarnie Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 22. marca, początek godz.15.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 1:3 (0:1)
0:1 – Chorab 24′
0:2 – Mikulec 70′
0:3 – Pacholarz 77′
1:3 – Stawiarski 79′

KSZO 1929: 1. Konrad Zacharski – 4. Michał Stachurski, 5. Erwin Nowik,13. Marcin Grunt, 22. Klaudiusz Łatkowski – 24. Jakub Sulima (55, 9. Dawid Gardynik), 19. Mateusz Mąka, 17. Radosław Mikołajek, 15. Damian Nogaj (64, 7. Przemysław Ryński), 8. Kamil Dziadowicz (70, 16. Michał Gajos) – 6. Michał Kosowski (70, 10. Kamil Stawiarski).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (79, 13. Mateusz Podstolak), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (86, 89. Bartłomiej Gołasa) – 10. Jarosław PIątkowski, 18. Bartosz Szepeta, 27. Kamil Oślizło, 7. Kamil Hul (72, 9. Jarosław Pacholarz), 4. Rafał Mikulec – 23. Kacper Rak (60, 17. Łukasz Adamczyk).

żółte kartki: Nowik – Oślizło, Piątkowski, Ziółek, Podstolak.

sędziował: Mariusz Kuś (Tarnów)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 18 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Wierna Małogoszcz – Poprad Muszyna ?, Łysica Bodzentyn – Czarni Połaniec?, Poroniec Poronin – Hutnik Nowa Huta ?, Wisła II Kraków – MKS Trzebinia 0:0, Soła Oświęcim – Wolania Wola Rzędzińska 1:1, Beskid Andrychów – Partyzant Radoszyce 3:0, Garbarnia Kraków – Korona II Kielce 2:1, Unia Tarnów – Granat Skarżysko-Kamienna 1:0

źródło: Wisła Sandomierz