Sandomierz: Do Okna Życia ktoś podrzucił maleńką dziewczynkę

W minioną sobotę ok. godz. 19 tej Siostry Szarytki opiekujące się sandomierskim  Oknem Życia zostały powiadomione, że w Oknie znajduje się dziecko. Siostry zgodnie z procedurą zaopiekowały się około 2,5 tygodniową dziewczynką i wezwały pogotowie. Niemowlę trafiło na oddział noworodków w celu przeprowadzenia kompleksowych badań. Dziecko było zadbane i bardzo ładnie ubrane.

Okno Życia w Sandomierzu funkcjonuje od 25 marca 2009 r. Prowadzone jest przez Caritas Diecezji Sandomierskiej która jest kontynuatorem dobroczynności w Sandomierzu zapoczątkowanej przez Duchaków w XIII w. Duchacy (Duchacy de Saxia, Zakon Świętego Ducha, Zakon Kanoników Regularnych od Świętego Ducha, zakon pochodzący z Francji, założony w Montpellier w 1175 roku, kiedy to bł. Gwidon wybudował szpital pomagający biednym i porzuconym dzieciom, obierając sobie za patrona Ducha Świętego i żyjąc według reguł św. Augustyna. W chwili obecnej w Sandomierzu opiekę nad Oknem Życia sprawują Siostry Szarytki. Maleńka dziewczynka jest pierwszym dzieckiem znalezionym w sandomierskim Oknie Życia.

foto&info: Caritas Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siosta
6 lat temu

SZOK!

ewa
6 lat temu

Wcale nie szok tylko życie. Czasem brak środków na życie czasem depresja czasem inne powody… choć sama nigdy w życiu nie oddałabym swojego dziecka to nie potępiam ludzi którzy to robią bo czasem rożne są powody wiec nie oceniajmy nikogo. I lepiej oddać dziecko do okienka życia aniżeli po jakimiś czasie słyszeć w wiadomiściach o kolejnym zbalezionym martwym czy zakatowanym dziecku…

Majka
6 lat temu

Lepiej do okna niż na śmietnik lub do worka i ogrodu.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x