Rywalizowali w ramach pierwszej edycji Biegu Wiosennego (fotoreportaż oraz video HD)

Mimo niesprzyjającej aury postanowili przywitać wiosnę na sportowo. W I Biegu Wiosennym organizowanym przez studentów Akademickiego Związku Sportowego tarnobrzeskiej PWSZ oraz stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg udział wzięło przeszło dwudziestu uczestników, którzy rywalizowali na średnim dystansie liczącym 1200 metrów.

Rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta a najwięcej trudności uczestnikom sprawiała trudna trasa i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Najlepszymi biegaczami okazali się przedstawiciele tarnobrzeskiego klubu biegacza Witar. W kategorii osób dorosłych zwyciężył Michał Wojciechowski, zaś w rywalizacji do lat 18 bezkonkurencyjną okazała się Agnieszka Dzierzkowska, aktualna Mistrzyni Podkarpacia na dystansie 800 metrów. Niedzielnym biegiem studenci PWZS przywitali wiosnę i jak zapowiadają, to pierwsza z cyklu sportowych inicjatyw przygotowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

Bieg to nie wszystko co przygotowali organizatorzy dla uczestników wydarzenia. O doradztwo w kwestii zdrowia zadbali przedstawiciele koła naukowego pielęgniarstwa w PWZS. W materiale video studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Pielęgniarstwa tarnobrzeskiej PWSZ prezentują jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową polegającą na przywróceniu podstawowych czynności życiowych poszkodowanego, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content