11.04 (sobota) Koncert zespołu Brown, w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert rzeszowskiego zespołu BROWN (rock, grunge, alternative), który odbędzie się w sobotę 11. kwietnia br., o godz. 19 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1 w Sandomierzu). Jako support zagra zespół SNAUT (psychedelic stoner rock). Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed koncertem.

BROWN powstał w styczniu 2001 r. Grają rock, z wyraźnym wpływem gatunków panujących w latach 80 i 90. W lipcu 2007 r. zagrali na XIV edycji jednego z największych festiwali rockowych – WĘGORZEWO. Brali udział w programie „Kogutto w trasie” na antenie TVP1 oraz ”BWM” w TVP3. Są laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu GO ROCK 2006 (nagroda publiczności). Utwory plasowały sie na pierwszym miejscu Listy przebojów Nocy Niezależnych Radia Bieszczady, wielokrotnie gościli w audycjach radiowych m.in. w Radio Rzeszów, Radio Bieszczady, Radio Centrum, Eska Rock, Trójka Polskiego Radia i innych, zagrali także w sali koncertowej Radia Rzeszów. Na swoim koncie mają 3 płyty – BROWN (2005), Półświatło (2009) oraz najnowszy ,,Po nieboskłonie”. Dzielili scenę z takimi zespołami jak: Anathema, Dog Eat Dog, Luxtorpeda, T Love, Voo Voo, Coma, 2TM2,3, Dżem i wieloma innymi.

Skład zespołu:

Marcin Sułek – (wokal)
Paweł Rączy – (gitara)
Darek Łebek – (gitara)
Robert Wójcicki – (bas)
Łukasz Rączy – (perkusja)

SNAUT – zespół powstał na przełomie 2013 i 2014 r. Tworzą go faceci wychowani na różnych stylach muzycznych szukający wspólnych brzmień w klimatach stoner rocka. Aranżując muzykę często stosują powolne tempa, psychodeliczne improwizacje i ciężkie gitarowe riffy inspirując się hard rockiem późnych lat ’60 i wczesnych ’70 wykorzystując do tego ciepłe, organiczne brzmienia. Nazwa zespołu nawiązuje do motywów science-ficition a odwołania do tej tematyki są widoczne również w niektórych tekstach.

Zespół działa w składzie:

Wokal – Arek
Gitara- Norbert
Bass – Adam
Perkusja – Marcin

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x