Tarnobrzeg: W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbyły się warsztaty zdrowia

O zdrowym stylu życia i aktywności fizycznej rozmawiali we wtorek uczestnicy pierwszych Warsztatów Zdrowia, które odbyły się w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pomysłodawczynią warsztatów była Barbara Zych, doradca Prezydenta ds. zdrowia. W organizację włączyli się także uczniowie oraz różnego rodzaju organizacje związane ze zdrowym trybem życia. – Zależało nam na tym, aby zaktywizować, rozruszać, całe nasze społeczeństwo tarnobrzeskie. Chcemy, aby mieszkańcy w różnym wieku zadbali o swoje zdrowie i samopoczucie – mówił Barbara Zych, która już dziś zaprasza na kolejne edycje warsztatów.

Podczas wtorkowego spotkania nie zabrakło prezentacji i degustacji produktów zdrowego żywienia „na każdą kieszeń”. Przygotowano także krótki pokaz mody dla każdej grupy wiekowej oraz propozycje jak aktywnie można spędzać wolny czas dbając o swoją aktywność fizyczną. Zaprezentowano także różnego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne skierowane do różnych grup wiekowych i do osób z różnymi schorzeniami.

Na koniec spotkania w krótkim programie artystycznym zaprezentowały się tarnobrzeskie przedszkolaki.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x