Tarnobrzeg: Zakończył się remont kolejnych sal w Zamku Tarnowskich w Dzikowie

Zakończył się remont kolejnych sal na pierwszym piętrze Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Na remont kolejnych dziewięciu pomieszczeń przetarg już został rozstrzygnięty.

Zupełnie nowego oblicza nabrały już cztery pomieszczenia na pierwszym piętrze, a także klatka schodowa. Zostały tam przeprowadzone roboty tynkarskie, murarskie, malarskie, ciesielsko-stolarskie, zamontowano drewniane parapety oraz drzwi, przeprowadzono renowację pieca oraz zmodernizowano instalację elektryczną. Natomiast na zewnątrz budynku zabezpieczono elewację i wykonano dojazd do budynku z kamienia tłuczonego. Wykonawcą zakończonego remontu, za cenę brutto 282 149,70 zł, był Klub Sportowy SIARKA Zakład Działalności Gospodarczej Spółka z o.o.. Już wkrótce w nowo wyremontowanych pomieszczeniach będzie prezentowana m. in. Kolekcja Dzikowska.

Tymczasem tarnobrzeski magistrat rozstrzygnął już kolejny przetarg na remont pomieszczeń na pierwszym piętrze skrzydła wschodniego zamku. Wygrała go firma FHPU JANOSIK Import-Eksport z Męciny za cenę brutto: 262 116,33 zł.

W tym przypadku zakres zaplanowanych robót dotyczy remontu dziewięciu pomieszczeń na I piętrze w skrzydle wschodnim. Prace remontowe obejmują: roboty budowlane, w tym: roboty murarskie, tynkarskie, malarskie, ciesielsko-stolarskie (posadzki z parkietu taflowego), montaż drzwi i parapetów drewnianych, roboty okładzinowe w dwóch pomieszczeniach, roboty ślusarskie. Roboty sanitarne obejmą instalacje wody i kanalizacji , dostarczenie i montaż urządzeń sanitarnych tj. umywalek, zlewozmywaka, ustępów, wanien, baterii umywalkowych, zlewozmywakowych i wannowych, wykonanie i montaż szafki zlewozmywakowej w pom. nr 127, podgrzewacze pojemnościowe elektr., wentylatory w kratkach wentylacyjnych. Podczas remontu zostanie także wykonana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe oraz instalacje niskoprądowe – centrala alarmowa.

W trakcie remontu zostanie także przeprowadzona konserwacja pieca w pom. nr 126 oraz kominka w pom. nr 127 wraz z wymianą zniszczonych kafli i elementów metalowych. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 31 lipca 2015 roku.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x