Tarnobrzeg: Znów usiłowali wyłudzić pieniądze „na krewnego”

Dziś godz. 10.30, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów rozdzwoniły się telefony. Oszustka podając się za „córkę” niedoszłej ofiary, usiłowała wyłudzić znaczną sumę pieniędzy.  Starsze osoby odebrały trzy takie telefony. Kolejne osoby odebrały telefony z ulic Wianek oraz Sikorskiego.

Z kolei o godz. 10.30, do mieszkanki ul. Kossaka zadzwonił telefon. Kobieta zapłakanym głosem, przedstawiła się jako córka, wyjaśniła że miała wypadek samochodowy i aby załatwić sprawy potrzebuje sporej sumy pieniędzy. Podobny telefon odebrali inni mieszkańcy . Kilkanaście minut później mieszkanka ulicy Mickiewicza odebrała podobny telefon. Jej rozmówca na potrzeby załatwienia sprawy wypadku drogowego chciał 85 tysięcy złotych. O tym, że pieniędzy nie odbierze dzwoniąca, lecz wysłana przez nią osoba, ofiara miała dowiedzieć się w ostatniej chwili. Na szczęście żadna z osób nie dała się zwieść oszustce. Potencjalne ofiary o tych przypadkach powiadomiły policjantów.

Policjanci przestrzegają:

– Konsultujmy z rodziną informacje przekazywane telefonicznie od osób, które podają się za wnuczka, bratanka czy dalekiego lub bliskiego krewnego. Wykonanie jednego telefonu może nas uchronić przed utratą pieniędzy.

– O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policję dzwoniąc na numer 997

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x