Zespół „Wilki” gwiazdą Dni Tarnobrzega

Zespół Wilki wystąpi podczas tegorocznych Dni Tarnobrzega w sobotę 30. maja. Oprócz Wilków w ramach tegorocznych obchodów święta miasta zagrają również Strachy na Lachy i Sylwia Grzeszczak.

W latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła m. in. hity „O sobie samym” i „Nie stało się nic”.
W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą „4”, której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki „Baśka” oraz „Urke” nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także  przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. „Bohema”, „Love Story”, „Słońce pokonał cień”, „Here I am”, „Na zawsze i na wieczność” – to tylko niektóre z hitów zespołu.
W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged.  Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live –  kolejna Złota Płyta w historii zespołu.
W 2012 roku ukazał się album „Światło i mrok” z rockowym brzmieniem i mistycznymi tekstami. Singiel „Czystego serca” promujący krążek znalazł się na najwyższych pozycjach list przebojów.
Zespół wciąż intensywnie koncertuje ciesząc się niesłabnącą sympatią publiczności, a zwłaszcza kobiet w każdym przedziale wiekowym. Koncert Wilków to wspaniałe półtoragodzinne show wypełnione utworami, które publiczność zna i chętnie śpiewa z Robertem Gawlińskim. Całość dopełnia profesjonalna oprawa świetlna i doskonałe brzmienie.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Wilki

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lutek
9 lat temu

LITOŚCI!!!!!!!!!!

Pierwszy
9 lat temu

jeszcze Big Cyc i mamy gminny komplet

zuzi
8 lat temu

o której ma być koncert wilków w tarnobrzegu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content