Wisła Sandomierz w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym

Trzecioligowa Wisła Sandomierz pokonując czwartoligową Spartę Kazimierza Wielka awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. O wyniku spotkania zadecydowały  dopiero rzuty karne.

Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 1:1 po bramkach strzelonych przez Macieja Ziółka w 60 minucie i Krzysztofa Kozieła w 90 minucie, który wykorzystał podyktowany dla Sparty rzut karny. W dogrywce od 95 minuty ponownie na prowadzenie wyszła sandomierska drużyna po bramce strzelonej przez Jarosława Pacholarza. W 115 minucie gospodarze z Kazimierzy ponownie doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Mateusza Wołowskiego. Wcześniej, w 105 minucie sędzia pokazał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę Kamilowi Oślizło i sandomierska drużyna kończyła mecz w osłabieniu.

W rzutach karnych lepsza okazała się Wisła, wygrywając 4:3.

– Był to trudny mecz. Całe szczęście zakończył się dla nas szczęśliwie. Decyzją kontrowersyjną dla nas było podyktowanie dla gości rzutu karnego w końcówce regulaminowego czasu gry. Dogrywkę kończyliśmy w osłabieniu, dlatego tym bardziej musimy się cieszyć z końcowego zwycięstwa – mówił trener Tadeusz Krawiec.

Mecze półfinałowe odbędą się 10 czerwca.

Karne: 1-0 Dariusz Zawadzki, 1-1 Krystian Pydych, (1-1 Kamil Kłoda – obroniony), (1-1 Kamil Hul – obroniony), (1-1 Łukasz Łakota – obroniony), 1-2 Mateusz Podstolak, 2-2 Krzysztof Kozieł, 2-3 Łukasz Adamczyk, 3-3 Mateusz Wołowski, 3-4 Bartłomiej Gołasa.

żółte kartki: Zawadzki, Stępień, Stelmach, Wołowski, Kret, Tyrpuła, Łakota – Oślizło, Płoskoń, Hul, Piątkowski, Gołasa.
czerwona kartka: Kamil Oślizło

Sparta: 1. Michał Iliński – 15. Mariusz Adamczyk, 3. Konrad Tyrpuła, 19. Jan Kret, 16. Daniel Cyganek, 14. Paweł Czajka (65, 5. Łukasz Łakota), 6. Dariusz Zawadzki, 2. Łukasz Stalmach (109, 11. Kamil Kłoda), 10. Łukasz Stępień (80, 13. Mateusz Kawula), 7. Krzysztof Kozieł, 9. Mateusz Wołowski.

Wisła: 12. Krzysztof Płoskoń – 11. Maciej Ziółek (77, 14. Daniel Chorab), 13. Mateusz Podstolak, 6. Krystian Pydych, 8. Bartłomiej Gołasa – 10. Jarosław Piątkowski, 16. Michał Wawryszczuk, 3. Kamil Oślizło, 18. Bartosz Szepeta (70, 7. Kamil Hul), 4. Rafał Mikulec (80, 5. Łukasz Adamczyk) – 17. Kacper Rak (46, 9. Jarosław Pacholarz).

źródło: Wisła Sandomierz