Tarnobrzeg: Dodatkowe 300 tysięcy złotych na budowę kortów tenisowych

300 tysięcy dofinansowania otrzymał tarnobrzeski magistrat na budowę kortów tenisowych. Pieniądze przyznali radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej .

Koncepcja budowy kortów tenisowych była jedną z propozycji ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, która zwyciężyła w głosowaniu mieszkańców. W pierwotnym założeniu korty miały powstać na terenie nieczynnego basenu letniego, jednak magistrat zadecydował o przeniesieniu inwestycji na ul. Zwierzyniecką.

Przedmiotem inwestycji jest powstanie trzech w pełni wyposażonych kortów do tenisa ziemnego wraz z budynkiem magazynowo- szatniowo- sanitarnym, parkingiem oraz chodnikiem stanowiącym ciąg komunikacyjny pomiędzy boiskami a parkingiem oraz zjazdem z drogi publicznej. Planowane do budowy korty tenisowe będą miały kształt prostokąta o wymiarach 39 x 19 m brutto w świetle obrzeży. Dwa z trzech kortów usytuowane będą w sposób umożliwiający wykonanie zadaszenia. Powierzchnia jednego kortu wynosić będzie 741 m². Powierzchnia planowanego do wykonania w ramach projektu budynku magazynowo- szatniowo- sanitarnego, wynosić będzie 60 m². Powierzchnia całego kompleksu sportowego wraz z niezbędną infrastrukturą wynosić będzie ok. 2675m².

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x