Oświadczenie Roberta Niedbałowskiego, byłego likwidatora Kopalni Siarki Machów

Poniżej prezentujemy oświadczenie Roberta Niedbałowskiego, byłego likwidatora Kopalni Siarki Machów.

„Szanowni Państwo,

Po obejrzeniu konferencji w UM Tarnobrzega stwierdzam, że jeżeli coś jest porażające, to nie wyniki audytu w Kopalni Siarki Machów SA w likwidacji, lecz kampania oszczerstw, pomówień i prymitywnych kłamstw, której G. Kiełb wciąż nie zaprzestaje. To smutne i żałosne, że G. Kiełb, dwukrotnie ukarany przez niezawisłe sądy za kłamstwa, nie wyciągnął z tego żadnych wniosków, tylko brnie w kolejne kłamstwa. W ten sposób kompromituje już nie tylko siebie, ale także urząd prezydenta miasta i samo miasto, bo jego bzdury są przekazywane przez media na całą Polskę.

Konkretnie:

1. G. Kiełb podał, że banery Kopalni Siarki „Machów” S.A. na stadionach zawierały jedynie nazwę Kopalni – co jest nieprawdą, bo była na nich umieszczona oferta zbywania nieruchomości, co przecież jest misją przedsiębiorstwa w likwidacji.

2. G. Kiełb podnosi zarzut, że Kopalnia wspierała lokalne instytucje samorządowe i stowarzyszenia w sposób niewłaściwy, bo nie wymagała od nich faktur VAT. A wystarczyłoby, aby sięgnął do Statutu spółki i Regulaminu Rady Nadzorczej, to dowiedziałby się, że w przypadku darowizn dla organizacji pozarządowych realizujących zadania publiczne (w szczególności zadania własne gminy) faktury nie są wymagane. Co jest logiczne, bo te organizacje przeznaczają darowizny na swoje cele statutowe, a nie na zakupy konkretnych towarów, czy usług – które muszą udokumentować darczyńcy fakturami VAT. Pomijając absurdalność tego zarzutu, chcę podkreślić, że nie tylko nie widzę nic niewłaściwego w tym, że spółka miejska wspierała miejskie instytucje i organizacje, ale jestem wręcz dumny z faktu, że mogliśmy im pomóc w działaniach na rzecz tarnobrzeżan.

3. Wspieranie przez Kopalnię darowiznami Tarnobrzeskiego Domu Kultury (przypomnę: ongiś noszącego nazwę Domu Kultury Zagłębia Siarkowego), z którym Kopalnia współpracuje od wielu lat, także uważam działanie ze wszech miar pożyteczne i miastotwórcze. Przecież TDK służy setkom, tysiącom, szczególnie młodych tarnobrzeżan.

4. Wbrew bzdurom wypowiedzianym przez G. Kiełba i rozpowszechnionym przez niektóre media – Kopalnia Siarki Machów nie wydała wymienionej kwoty za wykonanie jednego okolicznościowego kufla, lecz prawie trzystu sztuk. Wszystkie – wzorem lat ubiegłych – trafiły do rąk uczestników Karczmy Piwnej. Bez wsparcia Kopalni, pozostałych przedsiębiorstw powstałych na bazie dawnego „Siarkopolu” i innych sponsorów – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa musiałby zaprzestać organizowanych od 43 lat – spotkań braci górniczej. A tym samym zerwać z kultywowaniem tradycji górnictwa siarki, które stworzyło nowy Tarnobrzeg.

5. Wbrew opowieściom G. Kiełba nie było żadnego spotkania w hotelu w Sandomierzu, ani żadnym innym hotelu – podczas którego wystąpił Kabaret Rak. Wymienione kwoty stanowiły koszt obchodów 60-lecia Kopalni Siarki Machów zorganizowanych wyłącznie w Tarnobrzeskim Domu Kultury (catering i występ wspomnianego kabaretu). Zaproszono na nie ok. 500 osób (m.in. aktualnych i byłych pracowników, przedstawicieli przedsiębiorstw górniczych, instytucje współpracujące z Kopalnią i inne podmioty).

6. Kopalnia – zgodnie z wewnętrznymi przepisami – dofinansowała zakup galowego munduru górniczego dla jednego ze swoich pracowników, a nie dla ówczesnego prezydenta miasta. To, co ów pracownik zrobił ze swoim mundurem jest jego prywatną sprawą.

7. G. Kiełb podając, że nagrody za 2013 rok wypłacone były w czasie, gdy spółka notowała straty, dopuścił się manipulacji. Bo nagrody wypłacone były za rok bilansowy od 01.01.2013 do 30.09.2013r, a okres ten zakończył się zyskiem w kwocie 2.042.961,29 zł.

8. G. Kiełb kwestionuje wypłatę odpraw w 2013 roku – a przecież wynikały one z zawartych umów i przepisów prawa pracy, które jednoznacznie regulują zasady zobowiązań z tytułu takich zapisów. Podobne regulacje dotyczą wykorzystywania urlopu lub wypłat ekwiwalentu za urlop. Kwestionowanie takich zapisów i regulacji odbieram za nieuprawnione kwestionowania obowiązującego prawa.

Wbrew insynuacjom G. Kiełba jestem spokojny o wynik postępowania prokuratorskiego, o ile w ogóle prokuratura uzna, że są podstawy do zajęcia się tym doniesieniem. A co do zarzutów natury etycznej wypowiadanych przez G. Kiełba, to przestrzegałbym go przed przebieraniem się w szaty dyżurnego etyka miasta. Bo w jego ustach, człowieka dwukrotnie uznanego przez sądy za kłamcę, zarzuty o łamanie etyki, brzmią cokolwiek dziwnie i niewiarygodnie , nie mówiąc o innej … prywatnej moralności !!!!!! .

Z poważaniem

Robert Niedbałowski”

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sama_prawda
5 lat temu

powinieneś siedzieć złodzieju!

aaa
5 lat temu

Tak czy tak to złodziejski kraj.
Rozgrabiamy co nasze.
Sprzedajemy pseudo inwestorom majątek Polski.
A później dymamy za najniższą krajową u wielkich pracodawców, którzy dostają spore dofinansowania tak właściwie do swojego majątku.

foto
5 lat temu

Robert – a powiesz jak to było z tymi „połówkami” – fleszem i hermesem?

tarnobrzeżanin
5 lat temu

Oczywiście wszystko było czyste jak łza, a wszyscy się teraz czepiają BIEDNEGO Pana Robercika!

krzysiek
5 lat temu

A może opowiesz pan panie Niedbałowski jak swojemu wspólnikowi panu Zdyrze w Foto Art samochód „przechwyciłeś” ? Ludzie znają tą historię i te pana metody więc nie pisz pan o moralności bo to wstyd !

blady
5 lat temu

Wszyscy jestescie zlodziejami i koryciarzami. A Kielb to juz tak ma najebane ze klamal i bedzie klamal lizodup.To mu wychodzi w ciemnogrodzie najlepiej. A jak z tymi podatkami klamczuchu.

gitara
5 lat temu

bezwstydny.
co za tupet.

mało ci bydlaku ?

Gość
5 lat temu

Ci co tak łatwo szafują oskarżeniami bez pokrycia niech mają świadomość że za wypowiedzi poniżające i pomawiające inne osoby podpada się pod konkretny paragraf – życzę wszystkim pieniaczom właśnie takiego finału!

tarnowies
5 lat temu
Reply to  Gość

A jak ktos klamie publicznie wynosi oszczerstwa to paragrafu nie ma co? Bo to takie polskie to taka tradycja. Niestrasz bo wiesz popuscisz.

Tarnobrzeg
5 lat temu

On i morale, sam siedział w areszcie a później chciał jeszcze ZADOŚĆUCZYNIENIE od skarbu państwa. Macie przedstawicieli PO w Tarnobrzegu

^
5 lat temu

Ludzie, szanujcie się nawzajem.
Czas, rozliczy wszystkich jednakowo, to jest 100% pewne!

rozum
5 lat temu

Skoro Kiełb aż tak pomawia i prymitywnie kłamie to wiele wyjaśniła by informacja, że pan Niedbałowski spotka się z prezydentem Kiełbem w sądzie i tam wyjaśnią kto kłamie i pomawia. W obecnej sytuacji trudno stwierdzić kto kłamie. Oświadczenie może być również stekiem kłamstw i pomówień.

KASANDRA
5 lat temu

Brawo Robert .Wszyscy pomówieni przez tego niby prezydenta i obecnego likwidatora powinni iść do sądu i wytoczyć im sprawę. Ci panowie kłamali kłamią i kłamać będą. To taka nacja pisowska.

obywatel
5 lat temu

Pragnę tylko zauważyć, że to nie są zarzuty, czy też pomówienia, Prezydenta Kiełba, tylko wnioski z przeprowadzonego audytu. Jeśli firma audytorska przedstawiła takie, a nie inne wnioski, to należy się doń kierować ze sprostowaniami i pytaniami. Urząd Miasta był tylko ZLECENIODAWCĄ audytu, a nie jego wykonawcą. Radzę nauczyć się języka polskiego i czytać oraz słuchać ze zrozumieniem p.Niedbałowski. Chyba, że nazwisko zobowiązuje. . .

KOCIUBA NIE W MMT
5 lat temu

Niedbałowski bezwstydny płazo-człowiek powinien siedzieć,też tak uważam .Ale zainteresowało mnie coś oprócz tego.

KOCIUBA NIE JEST JUŻ W MMT!!!!!!!!!!!!

NIEJAKI ALEK PRZEDRUKOWAŁ TO NA TIFO I KROPKA
CYTUJĘ
„Informacja z Twittera MMT „Informujemy,że po krótkim epizodzie wyborczym zakończyliśmy współpracę z P. Jolantą Kociubą. Jolanta Kociuba nie jest w naszych strukturach” Czyżby potwierdzały się doniesienia Barwińskiego ? Informacja z 28 marca to chyba nie żart ? ”

CZYLI JEDNAK PRZEKRĘCIARA?

tomasz
5 lat temu

Niedbałowski to jest taki typowy przedstawiciel PO z krwi i kości, takich Niedbałowskich przy korytach jest w tym kraju cała masa, wiec jak ma być dobrze w Polsce.

Mieszkaniec
5 lat temu

Likwidator AFERZYSTA I CZYSTY WIEPRZ wystarczy wspomnieć jak traktował swoich pracowników w byłej swojej firmie powinien z pierdla za przekręty nie wyjść !!!

ja
5 lat temu

Czysty jak łza – czas rozpocząć jego Kanonizację.

Jolf
5 lat temu

Spotkam na ulicy powiem prosto w świńską gębę „Złodziej” ciągle kurwie mało i mało. Dobrze że się skończyło….

tbg
5 lat temu

A jeśli wyjdzie że audyt jest nieprawdziwie zrobiony? i okaże się że prokuratura odmówi postępowania, gdyż nie widzi znamion przestępstwa? Co zrobi Kiełb? słowa podczas spotkania z dziennikarzami są szyte i to grubymi nićmi.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x