Sandomierz: Anna Komorowska spotkała się z przedstawicielami organizacji społecznych

Anna Komorowska odwiedziła Sandomierz w miniony wtorek. Celem wizyty małżonki Prezydenta RP było spotkanie z przedstawicielami organizacji społecznych, działających na ternie miasta.

Z Pierwszą Damą w ratuszu spotkali się przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora, Sandomierskiej Akademii Seniora, Klubu Amazonek, Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy. Po oficjalnym powitaniu i słowie wstępu wygłoszonym przez sandomierskie władze, obyła się dyskusja z Pierwszą Damą na temat sytuacji organizacji społecznych na terenie Sandomierszczyzny. Anna Komorowska chętnie odpowiadała na pytania uczestników zgromadzonych w sandomierskich ratuszu. Z zainteresowaniem odnosiła się do działalności każdego z podmiotów. Pierwsza Dama w sposób szczególny zaakcentowała istotę funkcjonowania w każdej społeczności lokalnej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i wszelkich inicjatyw związanych z aktywnością seniorów. W spotkaniu uczestniczyła także Marzena Okła-Drewnowicz Poseł na Sejm VI kadencji i Członek sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Po dyskusji, przedstawiciele władz miejskich zaprosili Pierwszą Damę do Sandomierskiego Mieszkania Treningowego. Inicjatywa tworzenia i prowadzenia takich miejsc spotkała się z dużą aprobatą Małżonki Prezydenta RP.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nie dla Komorowskiego
6 lat temu

” Środki otrzymywane przez brytyjski dwór królewski z budżetu państwa są niższe od tych, które Polska przeznacza na Kancelarię Prezydenta. Brytyjczycy wydają na swoją królową o 5 mln złotych mniej niż Polacy na obsługę Bronisława Komorowskiego.

Dlaczego Bronisław Komorowski „kosztuje” 171 mln zł? Prawie 73 mln spośród pieniędzy przeznaczanych na Kancelarię Prezydenta pochłaniają pensję i nagrody dla urzędników. Kilkadziesiąt kolejnych milionów kosztują zakupy towarów i usług niezbędnych do funkcjonowania prezydenckiego urzędu.
Coraz szybciej rosną również wydatki na ordery i odznaczenia – wysokość tej części budżetu głowy państwa wzrosną aż o 13 mln złotych w porównaniu do 2009 roku. Jak tłumaczą urzędnicy ma to związek ze zwiększeniem ilości przyznawanych odznaczeń i wprowadzenie nowych. Do Gwiazdy Iraku i Afganistanu dołączą jeszcze: Gwiazda Konga, Czasu i Morza Śródziemnego. „

Bul Komoruski
6 lat temu

Taki wstyd dla miasta .

IDIOTOLOG
6 lat temu

I ZNOWU ŻARŁA?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x