Tarnobrzeg: Podwyżki dla pracowników niepedagogicznych i żłobka miejskiego

Po 150 zł do wynagrodzenia zasadniczego otrzymali już od kwietnia pracownicy niepedagogiczni tarnobrzeskich placówek oświatowych. Podwyżki otrzymały osoby, które nie osiągają najniższego wynagrodzenia czyli kwoty 1750 zł.

– Jest to dopiero pierwsza część podwyżek. Niestety pomimo, że bardzo byśmy chcieli, to nie możemy już w tym roku zaproponować pracownikom administracji i obsługi w szkołach tyle, ile powinni dostać. Dlatego w tym roku zabezpieczyliśmy pieniądze na połowę, czyli 150 zł. Drugą część podwyżek pracownicy dostaną w przyszłym roku – wyjaśniał podczas konferencji prasowej Prezydent Grzegorz Kiełb.

Pracownicy administracji i obsługi od kwietnia otrzymają podwyżki w wysokości 150 zł do wynagrodzenia zasadniczego dla osób nie osiągających najniższego wynagrodzenia, czyli kwoty 1750 zł, jednak nie wyższej niż ta kwota.Ponadto, dyrektorzy placówek dodatkowo otrzymali do dyspozycji kwotę 2% od wynagrodzeń zasadniczych, do podziału na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi. Ogólnie na podwyżki (wraz z pochodnymi) od miesiąca kwietnia do końca 2015 roku samorząd tarnobrzeski przeznaczy kwotę 609 922,89 zł. Średnio kwota podwyżki wynosi około 165 zł. Łącznie podwyżki otrzymało 325 osób.

PODWYŻKI DLA PRACOWNIKÓW ŻŁOBKA MIEJSKIEGO

Od 1 kwietnia podwyżki wynagrodzenia zasadniczego do kwoty minimalnego wynagrodzenia krajowego (tj. 1 750 zł) otrzymali także pracownicy żłobka miejskiego.
Podwyżkę otrzymało dwudziestu jeden pracowników żłobka i średnio wynosi ona 216 zł (9,08%). W ślad za tą podwyżką nastąpi także wzrost dodatku za staż pracy, który teraz będzie naliczany od kwoty 1750 zł. Samorząd na podwyżkę dla pracowników żłobka, od kwietnia do końca bieżącego roku, przeznaczy kwotę 48 969 zł brutto (wraz z ZUS i FP).

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Głosowałem na G. Kiełba !
5 lat temu

Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb !

Ja też.
5 lat temu

To tylko wyrównanie do najniższej krajowej. Gdzie tu podwyżki ? Chyba jaja sobie robicie tym tytułem . Po prostu śmiech na sali i otumanianie ludzi, dosłownie jak za komuny.
Poziom lizusostwa bardzo wysoki, poziom pismaka żenujący.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x