Tarnobrzeg: Wojciech Wąsik nie jest już likwidatorem kopalni

Wojciech Wąsik nie jest już likwidatorem Kopalni Siarki Machów SA w Likwidacji. Prezydent miasta jako jednoosobowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjął decyzję o jego odwołaniu za przyczynę podając odmowę złożenia oświadczenia majątkowego przez Wąsika. Od dnia 21 kwietnia br. funkcję likwidatora pełni Damian Bogdański.

W komunikacje przesłanym przez tarnobrzeski magistrat czytamy: Wojciech Wąsik przedstawił opinię prawną, z której wynika, że przepisy nie zmuszają go do składania oświadczenia majątkowego. Prezydent Grzegorz Kiełb jednak od dawna wielokrotnie domagał się ujawnienia oświadczenia majątkowego likwidatora, zarówno wtedy, gdy funkcję tę pełnił Robert Niedbałowski, czy teraz, kiedy jest to Wojciech Wąsik. Przepisy prawa są niejednoznaczne i istnieją sprzeczne ich wykładnie, ale stanowisko likwidatora to ważna funkcja publiczna, dlatego zdaniem Prezydenta złożenie oświadczenia majątkowego jest aktem uczciwości wobec mieszkańców, którzy mają prawo posiadać taką wiedzę. Tym samym prezydent nie akceptuje odmowy, a w konsekwencji postanawia odwołać Wojciecha Wąsika i powołać nowego likwidatora.

O wypowiedź poprosiliśmy Wojciecha Wąsika, który jednak odmówił nam mówiąc, że nie chce komentować tej sprawy.

Nowy likwidator Damian Bogdański jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aplikację sądową ukończył zdanym egzaminem sędziowskim. Jest adwokatem i licencjonowanym syndykiem. Jak napisał na swoim profilu były prezydent Norbert Mastalerz, Bogdański jest mężem naczelnik wydziału organizacyjnego – Agnieszki Bogdańskiej.

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ktos
6 lat temu

Podobno był najlepszy.

obywatel
6 lat temu
Reply to  ktos

Ja….. Czy naprawdę w Tarnobrzegu żyją sami ludzie, którzy tylko pluć jadem potrafią, albo psy na kimś wieszać?!

To absurdalne, że za wszystko w tym mieście dostaje się tylko multum narzekań i nie ma znaczenia, czy zrobiło się coś dobrze czy źle, albo czy osoba, która komentuje potrafi zrobić coś lepiej, albo chociaż ma wiedzę jakąkolwiek….

Uważam, że powinno kończyć współpracę z ludźmi, którzy okazują się nienadający do współpracy. Jeśli ktoś miał okazje współpracować z ludźmi, to wie, że z początku można kogoś źle ocenić, ale po co ciągnąć nieowocną współpracę dalej?

cysorz
6 lat temu
Reply to  obywatel

Rybka lubi plywac, chociaz jest niezywa. Jak taki z niego specjalista to dziwne, ze sobie nie radzi, lepiej wziac odprawe 😉

DAE
6 lat temu

łaska pańska na pstrym koniu jeździ

vertigo
6 lat temu

Za to w Wodociągach zostanie przynajmniej.

Układ MMT mu umrzeć nie da, możemy być pewni.

cysorz
6 lat temu

Tak jak Bolek i Olek

mieszkaniec
6 lat temu

Ten Bogdanski to nastepny agent, taki ch jakich malo

Rika
6 lat temu

Moim zdaniem Kiełb oszalał. Miało być inaczej głosując na Kiełba. Przykre to wszystko

tbg
6 lat temu

Jaki pan taki i kram

mieszkaniec_TBG
6 lat temu

Super koledzy… Wąsik zrobił Kiełbowi całą kampanię, teraz kop w dupę. A może trzeba kolejnego kolesia ustawić? Rzygać się chce jak szary człowiek z pensją 300 zł większą od najniższej temu się przygląda. Jak mawia Korwin: trzeba rozp…ć tą dupokrację gdyż w niej non-stop trwa walka o władzę i stołki a rządzenie krajem schodzi na dalszy plan. Kiełb to pokazuje w 1000%

mec
6 lat temu

Teraz widać, ze klika Bogdańskich miastem będzie targać. Żona naczelnikiem w urzędzie mąż stołek likwidatora gratisowo dostaje, się druga nepotyzandia robi.

Lutek
6 lat temu

długo miejsca nie zagrzał ten Ferdynand Wspaniały

Tewje Mleczarz
6 lat temu

szkoda ziutka, niezły był z niego herbatnik https://www.youtube.com/watch?v=LPYH0m5PkOg

fankielba
6 lat temu

ciekawe ile udało mu się przytulić pieniążków w tak krótkim czasie, może przebił Niedbałowskiego

Wąs
6 lat temu

A może to tylko taka gra pozorów! I to było wiadome od początku że obejmie Pan W na chwilę stanowisko, odrobi wkład jaki poniósł na kampanię, a następnie Pan Prezydent uczciwy i nieugięty odwoła go ze stanowiska i wyjdzie na bohatera. Jak dotąd nic mądrego i skutecznego nie zrobił (a przepraszam skutecznie powsadzał swoich ludzi na urzędnicze stanowiska). Mam pytanie do wszystkich obrońców pana Prezydenta gdzie są te firmy które czekały u bram miasta tylko klimat im nie sprzyjał? Bo przez 5 miesięcy sprawowania funkcji nawet nie wspomina się o jakimś inwestorze ( no chyba że to ci z motorówkami [:)] ). Gdzie ta obniżka podatków? Na ten moment jedyne co obniżył to czynsz biednym „znachorom” w lokalach miejskich. Gdzie ci fachowcy, bo jak na razie sami znajomi Pana Prezydenta. A jeszcze jedno Pan Prezydent mówił że nie ma funduszy na jakieś tam imprezy chodzi mi o” L z R”, ale nie wiele mniejszą kwotę (zliczając cały rok plus nagrody) znalazł w budżecie na drugiego zastępcę. W sumie po co promować w taki sposób miasto jak można wykryć aferę i podać to do wiadomości mediom ogólnopolskim – super reklama i za darmo. Teraz Pana Prezydenta kolega po fachu ze Stalowej… Czytaj więcej »

Głos na G. Kiełba
6 lat temu

Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb !

tbg
6 lat temu

Pewnie stoi na rynku i sobie krzyczy Grzesiek Kiełb! a tutaj babinka miotłom go w głowę! i koniec krzyku! Miał on zamiatać a sam się zamiótł!

tbg
6 lat temu

Przecież to taki wspaniały duet był,jeden wart drugiego.

tarnowies
6 lat temu

W tym ciemnogrodzie powinno byc tak ze jesli ktos nie wywiazal sie z obietnic wyborczych czy roznych innych zobowiazan powinna byc kara wiezienia 5 lat i wysoka kara grzywna 500 tys. Ciekawe ile by tych swin chcialo pedzic do koryta. Chyba nikt. Oni maja stolki poprzyklejane do dupy by nikt niemogl go oderwac. Banda kryminalistow rzadzi w tej posranej polszy. Macie ch. a nie prezydenta. Tak rzadzic to kazdy moze. Tu obciac tam kogos wyrzucic wstawic ciocie wujka kolege z klasy i jakas kochanke. Rzygam na was salatka wczorejsza wielcy politykoswinie.

Kamila D.
6 lat temu
Reply to  tarnowies

Lubię to! 🙂

tbg
6 lat temu

Na zdjęciu dwóch fachowców widnieje z tyłu napis: Niech żyje nam górniczy stan.Pan Kiełb odczytał audyt w którym stwierdza” Spotkanie w restauracji w Sandomierzu za 21 000 tyś złotych wraz z kabaretem „Rak” za kwotę 14 000 tyś złotych. Na miejscu pana Kiełba zamiast czytać te bzdury to sprawdziłby że te 21 000 to catering dla 500 osób Karczmy Piwnej w Domu Kultury oraz występ kabaretu „Rak” Czytanie takich bzdur uważam za kłamliwe. Czyżby pan prezydent nie chciał już nigdy robić Karczmy Piwnej? Co na to górnicy? zakup kufla to 278 sztuk dla górników.Lepiej podać mediom kłamliwe dane i oddać do Prokuratury, tylko ciekawi mnie dlaczego ma to już Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie? czyżby inne odmówiły wszczęcia postępowania, gdyż nie widzą żadnych znamion przestępstwa? Dlaczego ciągle medialnie mówi się aferach? może lepiej zająć się pracą dla mieszkańców Tarnobrzega a szczególnie obiecankach wyborczych!? Przypomnę: 1. Niższe podatki- na razie niższe ale czynsze dla medyków a gdzie inni? 2.Otworzę miejsca dla inwestorów- gdzie są? 3.Praca dla młodych -priorytet kampani- i co? 4.Wspólna praca samorządów- i co? 5.Stażowe dla pracowników niższego personelu- i co? Dużo by pisać ale mam wrażenie że ta ekipa za bardzo się zagalopowała. Mam nadzieję że pan Kiełb odpowie… Czytaj więcej »

dfgh
6 lat temu
Reply to  tbg

dlaczego za nasza kasę (miasta) sponsorujemy emerytom karczmę, emeryci Ci maja nie małe emerytury, jak zrobic to cos dla ludzi, karczma dla ludu

Tewje Mleczarz
6 lat temu
Reply to  dfgh

no właśnie dlaczego? też chciałbym to wiedzieć!

gość
6 lat temu

Bardzo dobrze, że Wasik nie jest likwidatorem kopalnii bo to grzech,żeby jeden człowiek był zatrudniony na kierowniczych stanowiskach w kilku państwowych firmach. Czy dali mu odprawę??? W Tarnobrzegu jest głód pracy, ludzie zamiast wychodzić na ulicę i manifestować, domagać się” pracy i chleba” wyjeżdżają na poniewierkę za granicę. Swinie nie maja umiaru….

pracownik niższego szczebla
6 lat temu

Panie lub Pani TBG jak nie wiesz co się w mieście dzieje to nie pisz głupot powoli punkt po punkcie jest realizowany my dostaliśmy wyrównanie do pensji to jest 1750 i od tego jest naliczane stażowe od 1 kwietnia. jesteśmy dumni z takiego Prezydenta, który z nami rozmawiał i słowa dotrzymał. Bardzo dziękujemy Panie Prezydencie

tbg
6 lat temu

Kłamiesz!były środki na zmianę umowy i wliczenie stażowego do lat pracy,skoro tak chwalisz to może podaj namiary i podyskutujemy sobie? stażowe naliczane jest,jakoś nie widać tego na pasku,podejmiesz dyskusję na ten temat?zapraszam.Czekam na namiary.

tbg
6 lat temu

Dwaj kumple a dzisiaj między nimi wojna,może o coś innego się pokłócili?może im zrobi jakiś wyjazd w plener dobrze,brać ze sobą doradców i wspólny język znajdziecie sobie.

tbg
6 lat temu

Najlepiej doradcę co rzuciła miłość życia dla kariery w TBG.

pracownik niższego szczebla
6 lat temu

tbg widać ze to ty klamiesz bo pasków z nowym wynagrodzeniem jeszcze nie bylo jak pisalem obowiązuje to od 1 kwetnia wiec pasków jeszcze nie a to co ty mowisz to dotyczy satrcyh paskow przed kwietnie.

tbg
6 lat temu

Jeśli wiesz to w kampani obiecane było, odblokowanie stażowego,krótko pisząc, najniższa krajowa plus dodatek za wypracowane lata pracy,więc ja nie kłamię a w MOZE będzie tylko podwyżka brutto a nadal stażowe nie obowiązuje. Pieniądze na ten cel były zabezpieczone i dziwnym trafem jest podwyżka ale stażowego jak nie było tak nie ma.Jeśli kumasz co piszę.Może jeszcze jaśniej? 1750zł plus moje stażowe 240zł= umiesz liczyć?

TADEUSZ
6 lat temu

TYLKO TERAZ PASUJE ZLODZIEJI ROZLICZYC CO DO GROSZA ZACZYNAJAC OD MATELARZA

pracownik
6 lat temu

tbg to ile ty bys chcial lub chciala zarabiac przeciez jest teraz ok podniesli nam brutto do najnizeszej krajowej 1750 i plus stazowe mam 1970 a wczesniej mielismy 1350 i stazowym mialem wyrownywane do najnizeszego. Wiec widac ze ty opozycyjny jestes kazali ci tak na forum pisac to bredzisz glupoty strajkuj jak nauczyciele ze masz nadal malo :-))) bo mi juz to odpowiada nie wiem o czo ci chodzi 2500 chcesz zarazbiac :-))

tbg
6 lat temu

Fajnie piszesz ale brutto napisałaś 1970zł ile daje netto? skoro twierdzisz tak? Pensja brytto to 1750 a stażowe jest dodatkiem do twoich lat pracy i co miesiąc ma być na pasku osobno.Np. 25 lat pracy i dodatek stażowy w kwocie np. 260 zł, czyli brutto w tym przypadku 2010 złotych,skoro tak będziesz mieć to ok.

tbg
6 lat temu

Obaj są cudowni!!!!!!!!!!a jednak?

mieszkanka Tarnobrzega
6 lat temu

reasumując: Żenada.

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content