Tarnobrzeg: Wóz strażacki zderzył się z lokomotywą

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w podtarnobrzeskim Chmielowie. Wóz strażacki jadący do pożaru wjechał pod pociąg towarowy relacji Trzebinia – Klemensów.

Wczoraj po godzinie 22, dyżurny Policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Chmielowie (gmina Nowa Dęba). Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że wóz Państwowej Straży Pożarnej jechał do pożaru. Pojazdem uprzywilejowanym marki Renault kierował 44–letni strażak z jednostki w Nowej Dębie. Przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem towarowym wiozącym puste cysterny po paliwie. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Do szpitala trafili dwaj maszyniści w wieku 52 i 54 lat oraz dwaj strażacy w wieku 40 i 44 lat.

Policjanci ustalili, że obaj maszyniści i 40 -letni strażak byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia, od 44-letniego strażaka pobrano krew do badania. Policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. Trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

foto&info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x