Tarnobrzeg: Złote Gody w zamku

Jedenaście par z Tarnobrzega otrzymało w środę na Zamku Tarnowskich w Dzikowie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Polski zostało ustanowione w 1960 roku. Jest nagrodą za spędzenie półwiecza w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość odbyła się w zamku, a dokładniej w Sali Sejmowej. W pięknej scenerii, w obecności swoich rodzin oraz bliskich małżonkowie odebrali gratulacje oraz medale.

– Wyrażam ogromny szacunek dla Państwa – mówił podczas uroczystości Józef Motyka, wiceprezydent Tarnobrzega. – Nie byłoby Was tutaj dzisiaj, gdybyście nie dochowali sobie wierności. Życzę kolejnych tak dostojnych jubileuszy i wielu samych pomyślnych dni. Życzę tego, abyście się Państwo nadal tak pięknie wspierali – dodał zastępca Prezydenta.

Na koniec dla wszystkich szczęśliwych małżonków odśpiewano gromkie sto lat. Były także kwiaty i symboliczna lampka szampana.

Wśród odznaczonych par znaleźli się Państwo:

Marianna i Eugeniusz Urbanowie, Maria i Marian Śmidowscy, Genowefa i Władysław Połowniakowie, Lidia i Jan Berów, Zofia i Jerzy Rawscy, Irena i Józef Bezdzietni, Iwona i Ryszard Gdula, Danuta i Edward Marchewkowie, Maria i Stanisław Pytel, Władysława i Stanisław Wojnasowie, Zofia i Marian Żyłowie.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DAE
5 lat temu

znaczy zaczął się okres godowy w Tbgu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x