Trwa zwycięska passa Wisły. Sandomierska drużyna wygrywa z Hutnikiem Nowa Huta (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz wygrała z Hutnikiem Nowa Huta 2:0 (1:0) w meczu 27. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. To trzecie z rzędu zwycięstwo liderującej rozgrywkom sandomierskiej drużyny.

Trener Krawiec przez kontuzje i kartki był zmuszony przetasować skład zespołu. Pauzującego za kartki Krystiana Pydycha zastąpił Kamil Oślizło. Z tego samego powodu za Mateusza Podstolaka zagrał Michał Wawryszczuk. Miejsce na lewym skrzydle Rafała Mikulca przejął Michał Motyl. Natomiast wysuniętym napastnikiem był Jakub Kwiecień, dla którego był to dopiero drugi ligowy mecz w wyjściowym składzie.

W 10. minucie Wisła objęła prowadzenie. Jarosław Piątkowski przejął piłkę po błędzie zawodników rywali, popędził prawą stroną i podał w pole karne do Kwietnia, który przyjęciem zwiódł obrońców i pewnie pokonał Doriana Frątczaka. Dla 17-letniego piłkarza było to pierwsze trafienie w lidze od momentu dołączenia do pierwszej drużyny.

Druga połowa to dominacja Hutnika. Chęć zmiany gry trener gości udowodnił, wprowadzając w przerwie trzech zawodników. W 49. minucie Mateusz Gamrot próbował wymusić rzut karny, jednak sędzia nie dał się nabrać i ukarał piłkarza żółtą kartką. Dwie minuty później z dystansu uderzył Kamil Hul, ale piłka poszybowała daleko od bramki. W 52. minucie Wisłę uratowała poprzeczka. Grę sandomierzan w defensywie można było śmiało nazwać „obroną Częstochowy”. W 79. minucie Wiślacy wyprowadzili świetną kontrę. Piątkowski w swoim stylu, ruszył prawą stroną i zagrał wzdłuż linii bramkowej. W polu karnym futbolówkę szczęśliwie do siatki skierował Jarosław Pacholarz, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Wisły.

W następnej kolejce Wisła zmierzy się Trzebini z miejscowym MKS-em. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 9. maja, początek godz. 17.

Wisła Sandomierz – Hutnik Nowa Huta 2:0 (1:0)
1:0 – Kwiecień 10′
2:0 – Pacholarz 79′

żółte kartki: Gołasa, Wawryszczuk, Oślizło, Ziółek – Nawrot, Gamrot, Ochman, Filipek, Murzyn.
czerwona kartka: Michał Nawrot (2x żółta)

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 27. Kamil Oślizło, 89. Bartłomiej Gołasa (56, 14. Daniel Chorab) – 10. Jarosław Piątkowski, 16. Michał Wawryszczuk (70, 17. Łukasz Adamczyk), 18. Bartosz Szepeta, 7. Kamil Hul (90, 4. Arkadiusz Kosno), 20. Michał Motyl – 23. Jakub Kwiecień (56, 9. Jarosław Pacholarz).
Hutnik: 33. Dorian Frątczak – 13. Przemysław Antoniak (46, 22. Karol Filipek), 21. Patryk Kołodziej, 2. Radosław Grzesiak (75, 17. Łukasz Murzyn), 98. Jakub Ochman – 9. Mariusz Sierakowski (46, 15. Hubert Pachowicz), 18. Kacper Orłowski, 28. Michał Nawrot, 7. Krzysztof Świątek, 11. Sebastian Prochwicz (46, 5. Damian Guzik) – 23. Mateusz Gamrot.

źródło: Wisła Sandomierz

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 27. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Soła Oświęcim – Wierna Małogoszcz 6:0, Beskid Andrychów – Wisła II Kraków 1:1, Garbarnia Kraków – Poroniec Poronin 2:2, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Łysica Bodzentyn 1:0, Unia Tarnów – Poprad Muszyna 1:0, Granat Skarżysko – Kamienna – Czarni Połaniec 3:0, Korona II Kielce – MKS Trzebinia 0:0, Partyzant Radoszyce – Wolania Wola Rzędzińska 3:1