Rezerwy Siarki Tarnobrzeg remisują z Koroną z Majdanu Królewskiego (video HD)

Zwycięstwo i remis to bilans weekendowych spotkań rezerw Siarki Tarnobrzeg. W miniony piątek Siarkowcy pewnie wygrali w Dąbrowicy z miejscowym Strzelcem 4:0, znacznie trudniejszym przeciwnikiem okazała się drużyna Korony z Majdanu Królewskiego, z którą rezerwy zremisowały 2:2 (1:1).

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Siarki Tarnobrzeg, która już w 10 minucie wyszła na prowadzenie po bramce strzelonej przez Patryka Bałatę. Jeszcze przed przerwą, w 42 minucie goście doprowadzili do wyrównania, a w 60 minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. Jeden punkt dla Siarki uratował Patryk Bałata, który swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił w doliczonym czasie gry.

Wyjściowy skład Siarki: Komorowski – Przewoźnik, Michalewski, Szewc, Głowacki, Koselak, Mandzelowski, Bukała, Dziuba, Ziemba, Bałata

Bez punktu na wiosnę pozostaje OKS Wielowieś, która w dwóch ostatnich kolejkach poniosła dwie porażki, z wiceliderem ze Stalów aż 1:11 i LZS-em z Kotowej Woli 1:5.

W ramach 19. kolejki liderujące A klasowym rozgrywkom rezerwy Siarki Tarnobrzeg zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z trzecim w tabeli Jeziorakiem Chwałowice, ostatnią w rozgrywkach Wielowieś czeka zaś starcie z plasującą się na przedostatnim miejscu Ceramiką z Hadykówki.

KLASA OKRĘGOWA

Jeden punkt w majowy weekend wywalczyli piłkarze OKS Mokrzyszów, którzy w piątkowym spotkaniu wysoko przegrali z Olimpią Pysznica 1:7, w niedzielę zaś zremisowali z ŁKS-em z Łowiska 1:1. W ramach 23. kolejki plasujący się na trzecim miejscu od końca OKS podejmie jedenasty w tabeli Wisan Skopanie.

KLASA B

Sześć punktów i fotel lidera – to bilans majowego weekendu dla Koniczynki Ocice, która wygrała z LZS-em z Tarnowskiej Woli 1:0 i LZS-em z Cygan 3:0. Dwa zwycięstwa odniosła również Iskra Sobów, rozbijając drużynę z Cygan aż 11:0 i wygrywając z LZS-em z Krzątki 3:1. Ze zmiennym szczęściem grał zaś Junior Zakrzów, który w piątek wygrał z Płomieniem Chmielów 2:1, w niedzielę zaś przegrał z KS-em z Żupawy 0:2. Długi weekend nie był szczęśliwy dla Wspólnoty Serbinów, która przegrała oba spotkania, z KS Żupawa 0:4 i Błękitnymi z Komorowa 2:3.

W ramach 19. kolejki B klasowych rozgrywek pierwsza w tabeli Koniczynka zmierzy się z zajmującym ósme miejsce LZS-em z Krzątki, plasująca się na trzecim miejscu Iskra podejmie jedenastą drużynę rozgrywek Błękitnych z Komorowa, zajmującego siódme miejsce Juniora czeka derbowe starcie z dziewiątą w tabeli Wspólnotą.