Tarnobrzeg: Kontrowersje wokół nadania najwyższego miejskiego odznaczenia (video)

Nadanie przez kapitułę Medalu Sigillum Civis Virtuti Tadeuszowi Wojteczko, wywołało burzę wśród radnych Platformy Obywatelskiej podczas ostatniej sesji. Obecny szef Gazety Polskiej w Tarnobrzegu, na początku lat 80-tych był założycielem i przewodniczącym miejskich struktur Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, organizacji propagującej wprowadzenie stanu wojennego. Najwyższe miejskie odznaczenie nadano również Stanisławowi Żwirukowi, prezydentowi Tarnobrzega w latach 1990-98, wcześniej działaczowi „Solidarności”, który w stanie wojennym był internowany.

– To chichot historii, że w tym samym dniu dwie osoby, jedna ofiara stanu wojennego, pan Żwiruk i druga osoba, która stan wojenny gloryfikowała, są stawiane jako wzór cnót obywatelskich – mówił radny Szwedo. – Pamiętamy wielu bohaterów którzy dziś stoją na pomnikach, a mieli czasy swoich błędów, warto poczytać o naszym wieszczu Mickiewiczu – bronił Tadeusza Wojteczko radny Dariusz Bożek.

W głosowaniu udział wzięło 20 radnych, 11 głosów za, 6 przeciw, 3 wstrzymujące się. Medale zostaną nadane podczas uroczystej sesji Rady Miasta z okazji tegorocznych obchodów Dni Tarnobrzega.

CAŁOŚĆ DYSKUSJI W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krzak
5 lat temu

a ten szwedo to taki kryształowy ?

tbg
5 lat temu

To napisz dlaczego nie jest kryształowy? Dla mnie to zwykła hańba a Przewodniczący żenada.

krzak
5 lat temu

strzelam,że obaj z mastalerzem należeli do kilku już partii,które regularnie Polaków regularnie oszukują.
partii,które dziś wcale nie cieszą się lepszą opinią wśród Polaków niż pzpr.

tbg
5 lat temu

Co mnie Mastalerz obchodzi,obchodzi mnie Wojteczko i czy prawdą jest że był założycielem PRON w Tarnobrzegu i jego Przewodniczącym? jeśli tak, to Sąd uznał wprowadzenie stanu wojennego za przestępstwo. Natomiast jest chyba w PIS,jeśli się mylę to ok.

zz top
5 lat temu

Pan przewodniczący to istna tragedia

tbg
5 lat temu

To będzie najgorsza władza miasta Tarnobrzega.

Tomi
5 lat temu

Totalne bajoro. Totalitarne metody PiSu ukoronowania jednego ze swoich. Jak tak można? Skoro Rada Miasta głosuje to chyba powinna głosować na konkretną osobę a nie hurtem. Niestety z tą najgorszą władzą tego typu kwiatki potwierdzają to stwierdzenie. Wcześniej przegłosowali sobie apel Gazety Polskiej obrażający urzędującego prezydenta podpisany przez radnych Tbg. Tak będą wyglądać nie daj boże rządy PiSu

krzak
5 lat temu

lepsze takie niż mastalerzowskiej grupy towarzyskiej.
ale jasne,mastalerz był wielkim prezydentem jak twierdzi robert niedbałowski i trudno się mu dziwić 😉

tbg
5 lat temu

Mastalerz wielkim nie był. Nikt dziś nie zamierza honorować go najwyższym odznaczeniem. Dziubiński mówi o wielu dodrych inicjatywach Wojteczki, szkoda że nie powiedział jakich.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x