Zasady wędkowania i limity połowu ryb na Jeziorze Tarnobrzeskim

O zasadach wędkowania i m. in. limitach połowu ryb na Jeziorze Tarnobrzeskim mówił podczas środowej konferencji prasowej Wojciech Brzezowski, wiceprezydent Tarnobrzega.

Wędkować nad naszym akwenem można cały rok, zarówno z brzegu, jak i ze środków pływających wyposażonych w napęd wiosłowy lub silnik elektryczny, w odległości do 200 m. od brzegu. Prawo do wędkowania z łódki daje wykupienie dodatkowej składki na środki pływające. Łódź winna być odpowiednio oznakowana.

W tarnobrzeskim akwenie wędkować mogą członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz osoby niezrzeszone posiadające kartę wędkarską.

LIMITY POŁOWU RYB

Zgodnie z regulaminem akwenu Jezioro Tarnobrzeskie, dotyczącego połowu ryb, wprowadzono dodatkowe zasady, m. in. wymiary ochronne dla ryb: karp – do 35 cm i powyżej 60 cm, amur, troć jeziorowa – do 70 cm, lin, jaź, kleń – do 30 cm, okoń, wzdręga, płoć – do 20 cm, karaś, leszcz – do 25 cm, szczupak – do 60 cm i powyżej 100 cm, sandacz – do 60 cm.

Dodatkowo wprowadzono także limity połowu dla: amur, karp – 2 szt. na dobę, szczupak – 1 szt. na dobę, z zastrzeżeniem, że łączna ilość tych ryb przeznaczonych do zabrania nie może przekroczyć 2 szt. na dobę. Limit wagowy ryb niewymienionych gatunków – do 5 kg.

Złowione ryby limitowane regulaminem i przeznaczone do zabrania muszą być wpisane do rejestru bezpośrednio po ich złowieniu. Pozostałe gatunki mogą być wpisane po zakończeniu wędkowania. Wędkarz po złowieniu limitu dziennego jest zobowiązany opuścić łowisko. Nad akwenem obowiązuje bezwzględny zakaz obierania (czyszczenia, patroszenia) złowionych ryb. Można za to nęcić używając koszyczka zanętowego.

OPŁATY ZA WĘDKOWANIE

Wysokość opłat wynosi:

– dla członków Okręgu Tarnobrzeg – 1 doba – 5 zł, 3 dni – 15 zł, tydzień – 25 zł, 30 dni – 50 zł, roczna – 300 zł,
– dla pozostałych członków PZW – 1 doba – 10 zł, 3 dni – 30 zł, tydzień – 50 zł, 30 dni – 100 zł, roczna – 500 zł,
– dla niezrzeszonych – 1 doba – 20 zł, 3 dni – 50 zł, tydzień – 100 zł, 30 dni – 200 zł, roczna – 1000 zł

Dodatkowa, roczna opłata za łowienie z łodzi dla członków Okręgu Tarnobrzeg oraz pozostałych członków PZW wynosi 100 zł, a dla osób niezrzeszonych – 150 zł.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x