23.05 (sobota) VIII Zlot Motocyklowy Łysa Góra Bojanów 2015

VIII Zlot Motocyklowy Łysa Góra Bojanów 2015 rozpocznie się w sobotę 23. maja, na terenie ośrodka wypoczynkowego Caritas w Bojanowie. W ramach wydarzenia zagrają zespoły Guitar Force, ALM Blues i The Human Trip, gwiazdą wieczoru będzie zaś zespół Vintage.

Rozkład jazdy:

10:00 – Start imprezy
13:00 – Msza święta w kaplicy w Bojanowie połączona z poświęceniem motocykli
14:00 – Parada motocykli
15:30 – 18:00 – Konkursy z nagrodami dla wszystkich, pokazy ratownictwa drogowego i medycznego
18:00 – zagra zespół Guitar Force, ALM Blues i The Human Trip
20:00 – zagra zespół Vintage

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZLOTU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy miłość do motocykli. Od 2000 roku złączyliśmy się w niezależną grupę motocyklową. Każdy z nas na co dzień zajmuje się czym innym, pracujemy w różnych branżach, na różnych stanowiskach i obracamy się w różnych środowiskach, a mimo to łączy nas jedno: pasja jaką są motocykle i wszystko co z nimi związane. W naszym motocyklowym świecie „braterstwo” jest sztandarowym określeniem używanym dla zaznaczenia więzów łączących grupę wspólnie jeżdżących ludzi, którzy wyrażają chęć przebywania ze sobą i to nie dla korzyści materialnych, a dla propagowania idei opartych na szacunku, tolerancji i solidarności. Są to oczywiste zasady dla każdego motocyklisty, są to reguły wzajemnej pomocy. Braterstwo zakłada zgodność idei, która dla wszystkich powinna być jednoznacznie priorytetowa. Patrzymy na siebie jak na braci, których wspólną pasją są motocykle, niezależnie od marki i modelu, niezależnie od ich wartości rynkowej i osiągów technicznych. Te maszyny mają w sobie duszę, którą każdy z nas jej nadaje, a może nawet dzieli się własną. Wspólnie zdobywamy nowe, jeszcze nieodkryte przez nas drogi i odwiedzamy ciekawe miejsca. Góry? Morze? – Kilometry nie są dla Nas przeszkodą. W okresie letnim uczestniczymy w wielu zlotach motocyklowych między innymi w Bałtowie, Srebrnej Górze, Krościenku i Łebie. Jazda motocyklem dostarcza nam niezwykłych przeżyć, dzięki temu nasze życie nie jest nudne. Nasze spotkania oraz wyjazdy mają często charakter rodzinny. Spotykamy się w święta i dni wolne od pracy. Organizujemy wspólne wyjazdy motocyklowe, wyjazdy wakacyjno – wypoczynkowe w grupie przyjaciół i rodziny, zarówno po Polsce jak i po całej Europie.

Uczestniczymy na motocyklach w imprezach charytatywnych organizowanych między innymi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udzielamy się również w imprezie jaką jest Motoserce. Niektórzy z Nas pomagają nie tylko swoją obecnością ale również podczas imprezy oddają krew.

Przez tyle lat uczestniczyliśmy w wielu zlotach motocyklowych. Począwszy od ogromnych zlotów motocyklowych, na które przybywa ok 10 tys. osób, z ogromną bazą atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych, przez zawody motocyklowe rozgrywane na torach wyścigowych, szosowych, krosowych i żużlowych, a kończąc na małych kameralnych zlotach i spotkaniach braci motocyklowej.

Wrażenia, które pozostawiają nam te wyjazdy są bezcenne. Obserwacje, których dokonujemy na zlotach motocyklowych zwiększają naszą świadomość spojrzenia na organizację imprezy na najwyższym poziomie. W zakresie organizacji zlotów bazujemy na doświadczeniach, które zdobyliśmy podczas uczestnictwa w tego rodzaju imprezach. Doświadczenie uzyskaliśmy również poprzez organizację własnych zlotów w Bojanowie. Tegoroczny zlot będzie ósmym zorganizowanym przez nas.

INFORMACJE O IMPREZIE

Tegoroczny jednodniowy VIII Zlot Motocyklowy Łysa Góra Bojanów odbędzie się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego CARITAS. W tegorocznej edycji przewidujemy udział ok 700 osób i 300 motocykli. Spodziewamy się gości z całej Polski oraz motocyklistów z zaprzyjaźnionych z nami klubów motocyklowych MC. Zapewniamy naszym gościom atrakcyjną, miłą i bezpieczną zabawę, pole namiotowe, domki do wynajęcia, zaplecze cateringowe oraz sanitariaty. Jak co roku nie zabraknie muzyki na żywo. Zagra zespół Giutar Force, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Vintage. W programie imprezy nie pominęliśmy innych atrakcji w tym: parady motocyklowej połączonej z Mszą Świętą w Kaplicy w Bojanowie, po której nastąpi poświęcenie motocykli, konkursów sprawnościowych z nagrodami i pokazów umiejętności jazdy motocyklem.

Przybywający na zlot ludzie to osoby o określonym statusie społecznym. Hobby, które uprawiają ze względu na swoje koszty sytuuje ich zdecydowanie w klasie średniej i wyższej. Rozpiętość wieku uczestników 18 – 60 lat. Wiele osób przyjeżdża w towarzystwie swoich żon i dzieci traktując zloty motocyklowe jako wyjazdy rodzinne. Przeważają mężczyźni w stosunku 75% do 25% kobiet. Motocykliści przyjeżdżają na zlot poznać nowych przyjaciół, odświeżyć stare znajomości, dokonać zakupów gadżetów motocyklowych lub dla czystej rozrywki. Wiele osób przyjeżdża samochodami na zlot tylko po to, aby poczuć specyficzny klimat zlotu motocyklowego i jego uczestników.

INFORMACJE STATYSTYCZNE O IMPREZIE

– Data imprezy: 23 maja 2015 (sobota);
– Organizator: Grupa miłośników motocykli;
– Impreza będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że wstęp mają wszyscy;
– Zapewniamy pełną infrastrukturę na terenie imprezy w tym gastronomia, parking dla motocykli i samochodów oraz sanitariaty;
– Zapewniamy koszulki zlotowe, blaszki zlotowe oraz naklejki zlotowe;
– Teren będzie zabezpieczony zgodnie z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych.

MIEJSCE ZLOTU

Pierwsze wzmianki w dokumentach źródłowych na temat miejscowości obecnej gminy Bojanów, pochodzą z wieku XIV – XV i dotyczą wyłącznie Przyszowa, a ściślej nazwy miejsca nad rzeką Łęg w Puszczy Sandomierskiej, gdzie znajdował się królewski zamek myśliwski i tzw. stan. Zamek ten wzniesiono z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego po roku 1357 w miejscu otoczonym zakolem Łęgu, jego rozlewisk i trzęsawisk. Niewykluczone, że
w miejscu gdzie wzniesiono zamek znajdował się wcześniej jakiś stan (miejsce schronienia w czasie polowań i składowania sprzętów łowieckich oraz ubitej zwierzyny).
Zlot odbędzie się na terenie Bojanowa na placu położonym na skraju dużego kompleksu leśnego, nad rzeką Łęg, przy trasie Stalowa Wola – Nowa Dęba. Obiekt będzie ogrodzony i oddalony od szosy. Okolica jest czysta ekologicznie i bardzo spokojna.

BAZY RAJDOWE

Od kilku lat, w Bojanowie odbywa się pierwsza próba sił „bezdrogowców”. Kierowcy piekielnie mocnych samochodów z napędem na cztery koła, są zwykle przeganiani przez ekologów. W Bojanowie tego nie ma, bo rajd odbywa się głównie po terenach poligonu wojskowego. Czołgi sieją większe spustoszenie, nić jeepy, nissany czy toyoty.

Będąc na zlocie można skorzystać ze znajdującego się nieopodal Zajazdu Nad Łęgiem. Znakomita lokalizacja obiektu nad rzeką Łęg, świeże powietrze oraz miłe dla oka krajobrazy sprawiają że zajazd jest często odwiedzany. Wielkim atutem zajazdu jest kuchnia.

Do najważniejszych i najciekawszych zabytków na terenie gminy Bojanów należą:

– Kościół drewniany w Stanach z 1802r.
– Kaplica cmentarna znajdująca się na cmentarzu parafialnym w Stanach z początku XIX wieku
– Cmentarz z okresu I wojny światowej- Przyszów-Ruda
– Cmentarz z okresu I wojny światowej w Bojanowie
– Park dworski w Bojanowie oraz park podworski w Stanach

Więcej info: http://www.bojanow.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lutek Narożniak
5 lat temu

jak będzie ta dzidzia z plakatu to jadę

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x