Sandomierz: Trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości (video)

W poniedziałek na terenie powiatu sandomierskiego policjanci, prowadzili akcję ,,Prędkość”. W pierwszym dniu obowiązujących zmian w przepisach ruch drogowego, mundurowi zatrzymali 3 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z obowiązującym przepisem, kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

W ramach akcji „Prędkość” sandomierscy policjanci skontrolowali ponad 50 pojazdów i ujawnili 37 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości – w trzech przypadkach kierujący stracili prawo jazdy.

Prawo jazdy stracił również kierowca, który w pojeździe przewoził zbyt dużą ilość osób. Innym przypadkiem odnotowanym na sandomierskich drogach był kierujący, który mimo cofnięcia uprawnień kierował pojazdem mechanicznym. W związku ze zmianami przepisów grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą o 51 km/h prędkość obowiązującą w terenie zabudowanym, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Za kierowanie pojazdem pomimo zatrzymania uprawnień, grozi odpowiedzialnością karną.

źródło&video: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x