Andrzej Duda prezydentem RP. W Tarnobrzegu również wygrał kandydat PiS

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich. Według pierwszych wyników sondażowych na kandydata Prawa i Sprawiedliwości swój głos oddało 53 proc. Polaków, zaś na Bronisława Komorowskiego 47 proc. Według sondażu frekwencja wyniosła 56.1 %.

Błąd statystyczny przy tej metodzie badań wynosi około dwóch punktów procentowych dla każdego z kandydatów – podaje kanał TVN 24.

W Tarnobrzegu Andrzej Duda otrzymał 10787 głosów poparcia – 52.7% zaś na Bronisława Komorowskiego głosowało 9688 tarnobrzeżan – 47,3%.

Oficjalne wyniki wyborów w Polsce mają zostać ogłoszone przez PKW w poniedziałek późnym wieczorem.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
6 lat temu

Średniowiecze już blisko. Jeszcze tylko do parlamentu niech PiS wygra i odlatuję.

wels5
6 lat temu

Już widzę całe kolejki powracających z emigracji. Wszak mamy krainę mlekiem i miodem płynącą.

brq
6 lat temu

no to na bilet do USA zaczynam zbierać, póki jeszcze mam z czego odkładać (Macierewicz, Brudziński, powracający Kurski, Hofman, Pawłowicz, wymieniać dalej?). Wschodni ciemnogród postawił na swoim, no ale jak się II turę w Zielone Świątki robi to tak jest, wieś po kościółku do urn, a miasto wyjechało odpoczywać…Dziękujemy!

ADHD
6 lat temu

Spokojnie, kolejny raz sensacji nie będzie. Choć jak na normalną kampanię prezydencką to naobiecywali sporo. Prezes i tak będzie wszystkim sterował. Duda jako prezydent nic nie zmieni oprucz kolesi w pałacu oraz zawetuje kilka ustaw PO a ci w odwecie nie zagłosują za jego ustawą. Będzie gorzej niż w piaskownicy. Ci co mają za co żyć będą się śmiać a co ledwo wiążą koniec z końcem będą płakać. Oby tylko do durnego konfliktu nie doszło jak ktoś wymyśli czołgami po wrak pojechć.

Daro
6 lat temu

Do wypowiedzi ADHD dodam jeszcze, że Biedroń z Legierskim będą teraz mogli zawrzeć ślub w Toruniu z błogosławieństwem księdza R.

Paw3
6 lat temu

Do wszystkich, którzy zapowiadają wyjazd z kraju po wygranej Dudy:
A jedźcie w cholerę !
przecież według zony ustępującego prezydenta ’emigracja to szansa’

emigrant
6 lat temu

„Emigracja to szansa” wyjechać, zarobić i wrócić z dużą gotówką by móc założyć działalność gospodarczą w Polsce, by były przepisy sprzyjające Polakom.By zwolnienia z różnych powinności podatkowych mieli Polacy, a nie obcokrajowcy.Oby w Polsce konkurencję wygrywali Polacy, oby nas całkiem zgnilizna zachodnia nie zalała. Obyśmy w domu jakim jest Polska, czuli się bezpiecznie.Obyśmy” fruwali „po świecie, a do Polski wracali jak do mamy, do domu. Inne narody tak mają i my Polacy też tak chcemy bo – zasługujemy.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content