Tarnobrzeg: Radni przegłosowali przyznanie dotacji dla klubu koszykarskiego (video)

Burzliwa dyskusja poprzedziła głosowanie nad przyznaniem środków finansowych na promocję Miasta Tarnobrzeg przez KKS Siarka Tarnobrzeg S.A. poprzez udział w rozgrywkach ekstraklasy koszykarzy organizowanych przez Polską Ligę Koszykówki S.A.

Przeciwnikami przyznania kwoty 200 tysięcy złotych na rok 2016 byli między innymi przewodniczący rady Kamil Kalinka i radny Witold Zych. Za przyjęciem uchwały byli m.in radni Norbert Mastalerz, Wiktor Stasiak i Jan Dziubiński. Swoje poparcie dla uchwały wyraził również prezydent Grzegorz Kiełb.

Ostatecznie za przyjęciem uchwały głosowało 9 radnych, 6 było przeciw zaś 5 wstrzymało się od głosu.

foto&video: Piotr Morawski

Wystąpienie prezesa klubu Zbigniewa Pyszniaka przed głosowaniem

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
5 lat temu

Promocja miasta przez KKS Siarka Tarnobrzeg poprzez udział w rozgrywkach TBL? Lepszego żartu to ja już dawno nie słyszałem.

Rafał
5 lat temu

Brawa Panie Pyszniak, szacun dla radnych którzy zagłosowali za tymi marnymi 200 tys zł. Niedoszacowana oświata wchłonęła by te grosze bez mrugnięcia okiem i nadal było by mało. Bo skoro brakuje 12 mln to 200tys w tą czy w tą nie ma różnicy. Nie samą oświatą to miasto żyje. Naprawdę w tym mieście nie każdy jest nauczycielem i uczniem. Niektórzy radni tego nie widzą lub nie chcą widzieć.

Nie zgadzam się z Kiełbem
5 lat temu
Reply to  Rafał

cytat z „Tinfo i kropka „Oczywiste jest,że miliony na rzucających pomarańczami i kopiących szmaciankę powinno się zredukować i przeznaczyć na kulturę fizyczną młodych tarnobrzeżan.Amen.

...
5 lat temu

Normalnie Kalinka mnie rozpierdala…. takiego psychopaty i dupowlaza dawno nie widzialem. Macha glowa, smieje sie,. Skad ten kalinka jest. Wstyd ze taki baran jest przewodni
czacym

Szacun
5 lat temu

Nie lubię kosza… ale naprawdę tym wystąpieniem pan Pyszniak mnie przekonał. Co zdecydowanie nie udało się radnemu Zychowi.. w kółko tylko o jednym oświata, oświata, oświata aż do porzygania.

normalny
5 lat temu

Radni Zych i Kalinka tak bardzo martwią się o miejsca pracy nauczycieli a nie myślą o tych co straca pracę jak klub się rozpadnie. Mało tego sk…twem PiSowców jest nie mówienei do końca prawdy o zwalnianych nauczycielach. Z tego co mówił prez. Kiełb w pierwszej kolejności mają iść ci którzy już dawno powinni być na emeryturze. Po co o tym mówić, lepiej pienić o tym jaka krzywda im się dzieje. Czy to nie jest normalne, że jak np. sklep nie ma klientów to zwalnia się personel a później sklep. To samo w oświacie. Uczniów 25% mniej a etatów mniej o 1% – czy to normalne? Czy nas stać na to?

normalny
5 lat temu

Zycha nie da się słuchać, „musimy ratować miejsca pracy nauczycieli” i tak w kółko. Pyszniak mówi że będzie miał sponsora strategicznego a ci dalej swoje. PiS chce wszystko w tym mieście pogrzebać. Podejrzewam, że z biblioteki nie korzysta nawet 60% mieszkańców a wydajemy na nią pieniądze. Zlikwidować! Do kościoła chodzi coraz mniej ludzi a państwo\wszyscy obywatele łożą na niego miliardy czy nas stać na to czy nie. To jest w porządku? Bądźmy konsekwentni. 200.000zł w 100 milionowym budżecie to niewielka kwota.

lol
5 lat temu

miasto promuje pyszniaka i siebie dzięki niemu.lol.

precz z radą PiS-u
5 lat temu

Brawo Zbyszek Pyszniak. Mógł Pan jeszcze bardziej pocisnąć tego frajera Kalinke. Wielka twarz Tarnobrzeskiego PiS-u. Cwaniaczek na jakiego przystało z tej partii. Życzę Panu sukcesów choćby na ostatnim miejscu TBL, ale niech będzie. Grajcie Walczcie i srajcie na Tarnobrzeską większość w radzie miasta.

faktyimity
5 lat temu

Prawda jest taka ze za 200 tys i moze cos tam jeszcze maja zagraja dwa ,trzy mecze i po Siarce.Nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie pchal prywatnych pieniedzy w to cos .Obawiam sie ze normalni ,trzezwo myslacy zawodnicy nigdy nie pozwola sobie zaczynac gry w druzynie ktora w perspektywie finansowej ma upadek i niewyplacalnosc.Zadna nawet podpisana krwia Pyszniaka umowa nie bedzie zrealizowana a sady rozpatrza ewentualne pozwy o kase mniej wiecej w okresie 10 letnim.Tak ze prosze nie sciemniac i nie robic wody z mózgu.

Plują nam w twarz
5 lat temu

Na amerykańską koszykówkę jest a dla naszych dzieci nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bo w tym kontekście należy na to patrzeć!!!! We wcześniejszym materiale o bonie edukacyjnym de facto rozpoczynającym Kiełbowską aksamitną likwidację szkół w Tbg wbrew wcześniejszym wyborczym obietnicom G. Kiełba,pani Kociuba powiedziała, że nie zamierzają nic konsultować, bo reformę szkolnictwa trzeba zacząć już w tym roku i nie ma czasu na konsultacje.Zatrudnienie w mieście miało wzrastać. A o zwolnieniach co najmniej 22 nauczycieli p.Kociuba bąknęła. Brak konsultacji to temat, który pokazuje kim jest obecny PM .Brak konsultacji jest wbrew jego wcześniejszym zapowiedziom. Polityczne rachuby przemawiają za robieniem cięć jak najdalej od kolejnych wyborów. A na igrzyska są pieniądze!!!!!!!!!!!.Na Dni Tbg z drogimi zespołami również!!!A co obiecywano w kampanii? Skoro ktoś coś obiecywał,np. że na oświacie oszczędzał nie będzie, to wypadałoby teraz przedstawić analizę stanu faktycznego, plan cięć i jego konsekwencje – oraz alternatywę (np. utrzymanie obecnego systemu edukacyjnego kosztem ograniczenia finansowania sportu i napraw dróg).A pan Kiełb wbrew zapowiedziom wyborczym jest za dotacją dla amerykańskich sportowców a kolejni mieszkańcy naszego miasta pójdą na zieloną trawkę, a uczniowie będą się uczyć w 30 lub nawet 40 osobowych kołchozach!!!!!. Może panie PM większość tarnobrzeżan woli dłużej czynną świetlicę i bibliotekę, SKS dla naszej młodzieży… Czytaj więcej »

ciemnogród
5 lat temu

Cytat: „Na amerykańską koszykówkę jest a dla naszych dzieci nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bo w tym kontekście należy na to patrzeć!!!!”

Dla czyich dzieci nie ma? Tylko dziećmi potraficie się zasłaniać? Nikt nie zamierza dzieci wyrzucać ze szkół na bruk, opanujcie się. Tu chodzi tylko i wyłącznie o etaty dla nauczycieli. Dzieci z roku na rok jest coraz mniej przez to miasto wydaje co rok więcej. A nauczyciele mają czelność pisać że dla dzieci nie ma. Wstydu nie macie????????? Kosz dostaje co rok mniej pieniędzy.

Nie zgadzam się z Kiełbem
5 lat temu
Reply to  ciemnogród

Tu nie chodzi jednak „tylko o etaty dla nauczycieli”.Oprócz tego, że powinno chodzić o etaty dla nauczycieli w tej zapadłej dziurze emerytów i bezrobotnych zwanej Tarnobrzegiem to właśnie jeszcze chodzi o dzieci!!!
Czyli o godziny zajęć dodatkowych których miasto nie sfinansuje dla nich w szkołach bo niejaka Kociuba z Kiełbem (zapamiętajcie te nazwiska!!!!!) wymyśliła bon!!!!. Będą zatem musieli je poza OBCIĘTĄ BONEM ofertą szkół sfinansować je rodzice szukając dla pociech korepetycji i płatnych zajęć sportowych.A biednych rodziców na to nie stać.A jeśli nie stać to start ich dzieci jest dużo gorszy!!Przecież to proste.A jeśli klasy będą większe to jest oczywiste że ich kształcenie również będzie gorsze.Przecież to oczywiste.

Chyba że „rozumienie” tego dotyczy „Ciemnogrodu” dla którego nie jest to widoczne.Ale wiadomo „ciemnogród” więc co tu wymagać?

P.S. Panie Zych szacun dla pana!! Jest pan jednym z nielicznych radnych którzy widzą szerzej i dalej i nie boją się o tym mówić. I walczą!!!A gdzie jest PIS?????????

mieszkaniec
5 lat temu

Głupich nauczycieli mi nie szkoda. Po tego typu wpisach można wyrobić sobie zdanie. W 100 milionowym budżecie naszego miasta 45% pochłania oświata czyli 45 dużych baniek. I mało. Co znaczy te 200tys przy takiej kwocie? Dlaczego nauczyciele są tak beznadziejni, że chcecie zniszczyć każdą rozrywkę w tym mieście? Dni Tarnobrzega za 260tys również przeszkadzają. Dlaczego nie dociera do waszych rozumków że liczba uczniów w waszych klasach dramatycznie zmniejszyła się o 25% a etaty o 1%. Potraficie liczyć? Dlaczego chcecie aby wszyscy mieszkańcy tylko dokładali na wasze stołki? Czy ktoś z miasta dokłada do etatu murarza,kasjerki,mechanika? Jak nie będą mieli klientów to stracą pracę i dobrze o tym wiedzą. Jak do słabej szkoł przyjdzie mniej uczniów to pracownicy powinni się liczyć z tym że również mogąstracić pracę a nie protestować pfzed UM. Pieniądze niech idą za uczniem.Może to zmieni podejście nauczyciela do ucznia i podniesie się poziom nauczania. Bo dziś jest tragedia. Masa uczniów musi wydawać pieniądze na korepetycje. To chyba nie jest normalne?

IDIOTOLOG
5 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Wyśledziłem wpis idioty!!!!!Bardzo GŁUPI „mieszkaniec” napisał:”Głupich nauczycieli mi nie szkoda.”
Jakim trzeba być idiotą żeby spauperyzowaną inteligencję tego narodu tego narodu nazywać głupimi!!
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec co prezydent Kiełb obiecywał przed wyborami a co robi dzisiaj?
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec że to państwo spycha kolejne grupy zawodowe na dno biedy i godzi w ich godność a NASZ SAMORZĄD przykłada do tego rękę?
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec że komasacja klas która jest konsekwencją tarnobrzeskiego bonu obniży a nie podwyższy poziom nauczania w szkołach?_
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec że tylnymi drzwiami prowadzi to do upadku szkół?
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec że dodatkowe zajęcia w szkołach SKS,zajęcia wyrównawcze dla słabszych uczniów to w tej chwili mrzonka a te koszty Kiełb spycha na rodziców?
Jakim trzeba być idiotą żeby nie dostrzec że wszystkie opracowania naukowe dotyczące bonu który wprowadziła Kociuba z Kiełbem pokazują że to droga donikąd?

Itd itd.
Jakim trzeba być idiotą?

Kłamczuszku
5 lat temu
Reply to  mieszkaniec

„Mieszkańcu” zapominasz że subwencja oświatowa na cele oświatowe wynosi 32 807 451 zł co łatwo sprawdzić BIP (w projekcie budżetu miasta) przy dochodach miasta 199 447 889 zł.A wydatki związane z realizacją statutowych jednostek budżetowych(a więc nie tylko szkół wynoszą 48 263 627zł.
Ile to jest osiołku : od cyferki 48 odjąć cyferkę 32 ?
Ot zagwozdka!!!
Więc nie mąć tarnobrzeżanom w głowach.

Ty napisałeś cytuję „W 100 milionowym budżecie naszego miasta 45% pochłania oświata czyli 45 dużych baniek”

obserwator
5 lat temu
Reply to  Kłamczuszku

Politycy – Kiełb, Kociuba mówią, że 45% budżetu pochłania oświata? Czyli to nie jest prawda?

Andrzej z rodziną
5 lat temu

Kibicujemy tarnobrzeskiej koszykówce od ponad 10 lat. Czy wygrywamy czy przegrywamy. Po prostu lubimy ten sport. Warto dodać, że o ekstraklasę sportowo walczyliśmy przez wiele sezonów aż ją wywalczyliśmy. Podoba mi się również to, że z roku na rok z kasy miasta wydajemy na nią coraz mniej pieniędzy. Pyszniakowi życzę w nadchodzącym sezonie takiego Johnsona a najlepiej dwóch 🙂 Trzymam również za słowo, że Rycerz będzie pierwszym zmiennikiem. Liczę również na więcej gry pozostałych wychowanków. Dla mieszkańców i kibiców każda ich dobra akcja oklaskiwana jest zawsze kilkakrotnie lepiej o najpiękniejszego wsadu Amerykanina.

Zenon
5 lat temu

Tyle lat kibicujesz Pyszniaka drużynie i jeszcze się naiwnie łudzisz, że Rycerzyk będzie pierwszym zmiennikiem? W zakończonym miesiąc temu sezonie walczyli dzielnie o to aby nie zająć ostatniego miejsca, a mimo to Rycerzyk tylko sporadycznie pojawiał się na parkiecie. W kolejnym będzie pewnie podobnie. Pyszniak kłamie niczym wytrawny polityk i dziwię się, że ludzie tacy jak Ty dalej naiwnie wierzą w jego słowa.

brrr
5 lat temu

To jakaś bardzo dziwna matematyka i jeszcze dziwniejszy tok rozumowania. Znaczy jeśli będzie więcej nauczycieli i więcej będziemy płacić na ich utrzymanie to nasze dzieci będą miały lepsze warunki w szkole i będą lepiej wykształcone. Tak wynika mniej więcej z Waszych wypowiedzi. To może zatrudniajmy jeszcze więcej nauczycieli i niech pracują po 10 godzin w tygodniu wtedy nasze dzieci będą genialne. Jak rozumiem mając swoją firmę też zatrudnialibyście ile wlezie pracowników bez względu na jakość pracownika i bez względu na potrzeby firmy. Firma traci kontrahentów a my co – zatrudniamy nowych pracowników. Do czego to może doprowadzić ??? A może warto popatrzeć na to inaczej – zwolenienie około 20 nauczycieli w tym większość to raczej odejścia na emeryturę to dodatkowe pieniądze, które można właśnie przeznaczyć na dodatkowe zajęcia dla tych dzieci. Gdyby jeszcze została zweryfikowana umiejętność nauczania i pracy z dziećmi tych nauczycieli co już pracują i pożegnanie się z tymi „najlepszymi”, którzy nie nadają się do tej pracy to byłoby dopiero wyzwanie. Mżonki prawda ??? Bo kto zwolni kogoś kto ma plecki nawet jeśli jest beznadziejny w tym co robi. Ale oczywiście w tym zawodzie nie ma złych pracowników więc co ja się czepiam. I po co próbować optymalizować… Czytaj więcej »

Lubię to!
5 lat temu
Reply to  brrr

Każdy kumaty mieszkaniec o tym dobrze wie. Nauczyciele boją się o swoje stołki i tyle. Jest ich wielu, potrafią protestować, strajkować, naciskać więc będzie jeszcze o nich głośno. Oczywiście będą walczyć tylko i wyłącznie o dobro dzieci.

brrr
5 lat temu

Dodam jeszcze, że akurat przekazanie takich funduszy na kosza to nic zdrożnego nie są to jakieś kokosy. Mało tego ja uważam, że różnie można postrzegać Pyszniaka ale nikt nie odbierze mu tego, że wkłada w to jednak sporo serca. Jak mu to wychodzi i ile błędów popełnia to już inna sprawa – ale się stara i próbuje coś robić a nie siedzi na necie i opluwa innych. A co dla niektórych to jest szczyt góry i na nic więcej ich nie stać.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x