Wielki triumf tarnobrzeskich tenisistek! Mistrzynie Polski z Pucharem ETTU! (fotoreportaż oraz video HD)

Na tą chwilę trener Zbigniew Nęcek musiał długo czekać, w końcu spełniło się jego marzenie i jego drużyna, sięgnęła po Puchar Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego! Triumf w tegorocznej edycji Pucharu ETTU tenisistki KTS SPAR – Zamku Tarnobrzeg przypieczętowały zwycięstwem w rewanżowym spotkaniu nad francuskim TT Metz 3:2.

Pierwszy, wyjazdowy mecz KTS SPAR-Zamek wygrał 3:1, a więc do zapewnienia sobie historycznego triumfu tarnobrzeżankom wystarczało wygrać dwa pojedynki indywidualne. Polski zespół rozpoczął mecz od zwycięstwa – Han Ying pewnie pokonała Yunli Schreiner (3:1). W kolejnych dwóch spotkaniach górą były jednak zdeterminowane rywalki i po trzech meczach to one prowadziły 2:1.

W tej sytuacji kluczowe znaczenie dla losów walki o puchar miała konfrontacja numer „cztery” – wygrana mistrzyń Polski zapewniała im końcowy triumf, natomiast w przypadku wygranej mistrzyń Francji pod uwagę brany byłby bilans setów w obu meczach finałowych.

W ten pełen dramaturgii bój po stronie tarnobrzeżanek posłana została Han Ying, która za rywalkę miała dobrze znaną sobie ze zgrupowań reprezentacji Niemiec, Wu Jiaduo. Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka wygrała 3:2 (ostatni set na przewagi 13:11) i stało się jasne, że ogromny puchar tego wieczora nie opuści Tarnobrzega.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapanowała na chwilę niesamowita euforia, po której do stołu podeszły jeszcze Renata Strbikova i Yunli Schreiner. Niesiona pozytywnym rezultatem Czeszka dopełniła dzieła, w trzech setach pokonując reprezentantkę Metz i zapisując trzecią wygraną indywidualną na konto ekipy 24-krotnych mistrzyń Polski. Dla Renaty pjedynek ten miał szczególne znaczenie, gdyż po tym sezonie rozstaje się ona z tarnobrzeską drużyną.

Wkrótce po ostatniej piłce meczu wystrzeliły korki od szampanów. – Spełniły się nasze marzenia – jednym głosem mówili szefowie klubu, zawodniczki i kibice.