Wielki triumf tarnobrzeskich tenisistek! Mistrzynie Polski z Pucharem ETTU! (fotoreportaż oraz video HD)

Na tą chwilę trener Zbigniew Nęcek musiał długo czekać, w końcu spełniło się jego marzenie i jego drużyna, sięgnęła po Puchar Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego! Triumf w tegorocznej edycji Pucharu ETTU tenisistki KTS SPAR – Zamku Tarnobrzeg przypieczętowały zwycięstwem w rewanżowym spotkaniu nad francuskim TT Metz 3:2.

Pierwszy, wyjazdowy mecz KTS SPAR-Zamek wygrał 3:1, a więc do zapewnienia sobie historycznego triumfu tarnobrzeżankom wystarczało wygrać dwa pojedynki indywidualne. Polski zespół rozpoczął mecz od zwycięstwa – Han Ying pewnie pokonała Yunli Schreiner (3:1). W kolejnych dwóch spotkaniach górą były jednak zdeterminowane rywalki i po trzech meczach to one prowadziły 2:1.

W tej sytuacji kluczowe znaczenie dla losów walki o puchar miała konfrontacja numer „cztery” – wygrana mistrzyń Polski zapewniała im końcowy triumf, natomiast w przypadku wygranej mistrzyń Francji pod uwagę brany byłby bilans setów w obu meczach finałowych.

W ten pełen dramaturgii bój po stronie tarnobrzeżanek posłana została Han Ying, która za rywalkę miała dobrze znaną sobie ze zgrupowań reprezentacji Niemiec, Wu Jiaduo. Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka wygrała 3:2 (ostatni set na przewagi 13:11) i stało się jasne, że ogromny puchar tego wieczora nie opuści Tarnobrzega.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapanowała na chwilę niesamowita euforia, po której do stołu podeszły jeszcze Renata Strbikova i Yunli Schreiner. Niesiona pozytywnym rezultatem Czeszka dopełniła dzieła, w trzech setach pokonując reprezentantkę Metz i zapisując trzecią wygraną indywidualną na konto ekipy 24-krotnych mistrzyń Polski. Dla Renaty pjedynek ten miał szczególne znaczenie, gdyż po tym sezonie rozstaje się ona z tarnobrzeską drużyną.

Wkrótce po ostatniej piłce meczu wystrzeliły korki od szampanów. – Spełniły się nasze marzenia – jednym głosem mówili szefowie klubu, zawodniczki i kibice.

Wyniki Pucharu ETTU kobiet – finał (2. mecz):

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg – Metz TT 3:2

Han Ying – Yunli Schreiner 3:1 (11:2, 11:6, 7:11, 11:5)
Renata Strbikova – Wu Jiaduo 1:3 (11:8, 12:14, 6:11, 8:11)
Li Qian – Fu Yu 0:3 (3:11, 7:11, 4:11)
Han Ying – Wu Jiaduo 3:2 (14:12, 11:7, 9:11, 8:11, 13:11)
Renata Strbikova – Yunli Schreiner 3:0 (11:3, 11:8, 11:9)

źródło: PZTS

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content