Tarnobrzeg: Zmiany na stanowisku skarbnika miasta (video)

Urszula Rzeszut została nowym skarbnikiem Tarnobrzega. Zastąpi ona na tym stanowisku Marię Nabrzeską, którą radni odwołali podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Decyzję o odwołaniu Marii Nabrzeskiej prezydent Kiełb tłumaczył wynikiem audytu wewnętrznego, przeprowadzonego w magistracie. Kontrola wykazała że wiele wydatków w ubiegłym roku było dokonywanych niegospodarnie i niecelowo. Prezydent stwierdził, że Nabrzeska stała się ofiarą byłego szefa miasta, Norberta Mastalerza. – Może faktycznie była tym strażnikiem budżetu, nie potrafiła tylko zapanować nad jedną osobą, nad byłym prezydentem Mastalerzem. To co prezydent chciał podpisywała, dokumenty których nie powinna podpisywać – mówił prezydent Kiełb podczas sesji. – Pani skarbnik Nabrzeska jest to osoba która spędziła w budżecie 34 lata. Jest to solidny, budżetowy rzemieślnik, uważam, że takiego kompetentnego skarbnika, z taką wiedzą, z takimi kontaktami, miasto nie będzie miało – mówił z kolei były prezydent Mastalerz.

Za odwołaniem Nabrzeskiej głosowało 11 radnych, 4 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Nową skarbnik została Urszula Rzeszut, magister prawa administracyjnego, która ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie podjęła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. U. Rzeszut posiada 20 – letnie doświadczenie zawodowe. Pracę rozpoczęła w 1995 roku w KiZPS „Siarkopol” w Tarnobrzegu na stanowisku księgowej, a później głównego specjalisty ds. księgowości kosztów oraz na stanowisku kasjera. Od grudnia 2006 roku pracowała w Urzędzie Miasta Tarnobrzega w Wydziale Budżetu i Finansów, gdzie zajmowała się zagadnieniami dotyczącymi dochodów i wydatków budżetowych, a także sprawozdaniami budżetowymi i finansowymi gminy. Jednocześnie od stycznia 2014 do 25 maja 2015 pracowała jako Główna Księgowa w Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu.

Za wnioskiem prezydenta o powołanie na skarbnika miasta Urszuli Rzeszut głosowało 15 radnych, 5 wstrzymało się od głosu.

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
quatros
6 lat temu

Jakoś nie widzę tej pani na tym stanowisku-no ale to nie ja wybieram oby tylko nie obudzić się z ręką w nocniku,są bardziej merytoryczne osoby dziwi mnie ten wybór?

Tommy
6 lat temu

Wystarczy że nie przepuści do zapłaty żadnej faktury z kiełbasami, boczkami rolowanymi i innymi pasztetami i już będzie lepsza od poprzedniczki. Są bardziej merytoryczne osoby? Kto? Może Ty Quatros? Czyżby nowy Prezydent pominął Twoją kandydaturę?

Muza
6 lat temu
Reply to  Tommy

Nie masz w ogóle pojęcia o finansach miasta. Bycie szeregowym księgowym to nie to samo co bycie skarbnikiem.
Takiego skarbnika jak MN miasto bardzo długo nie będzie mieć. Zero polityki, tylko fachowość i sumienność.

Z resztą UR będzie miała okazję się wykazać na koniec roku, przy uchwalaniu nowego budżetu, deficytowego budżetu i problemu z oświatą…

sam
6 lat temu
Reply to  Muza

Uznawanie kabanosów, butów Ryłko, czy pasztecików za wydatek merytorycznie zasadny uważasz za fachowość. Nabrzeska tylko dobrze potrafiła się podpisywać pod każdą zachciankę Mastalerza, Redźki i Ani K.

Magura
6 lat temu

Może i fachowcem była niezłym była pani skarbnik,ale też ona współodpowiadała ze wydatki miasta.Sprawowała swoistą funkcję kontrolną,więc i poniosła odowiedzialność za aprobatę marnotrawstwa publicznych pieniędzy przez byłego prezydenta.I nie powinno się doszukiwać w tej zmianie skarbnika niczego poza tym co wyżej napisałem.A nową panią skarbnik ocenimy po jej czynach,po jej pracy.

d
6 lat temu
Reply to  Magura

Wierzysz w te 400zł przejadane codziennie? Poproś GK o okazanie dokumentów „audytu”..

tbg
6 lat temu

Na pewno mieszkańcy już ocenią ale błędem było odwołanie, najlepszego skarbnika miasta.Koniec roku to pokaże.

Głosowałem na G. Kiełba !
6 lat temu

Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Prezydentem !

Pomysł Norberta
6 lat temu
szerlok
6 lat temu

Co robiła wcześniej pani Nabrzeska, zanim została skarbnikiem miasta?

Teo.
6 lat temu

Niech szacowny Kiełb pokaże dokumenty, które „wpłynęły” na jego decyzję o zmianach personlanych. Czegoś się obawia? Przeinaczone fakty każdy może wygadywać, tak jak to miało miejsce w szmatławcu TVN. Odwagi prezydencie.

A pani Rzeszut hojnie została wynagrodzona za wspomniany audyt. Szkoda tylko, że troszeczkę brakuje jej doświadczenia i kompetencji. Awans z szeregowego księgowego na skarbnika, z pominięciem stanowiska naczelnika, zakrawa skrajną obłudą i kolesiostwem.

PS
Czekamy na budżet na jesieni, pani skarbnik, i chwalebność tak opiewaną na sesji przez przewodniczącego Kalinkę.

tbg
6 lat temu

Księgowa na księgową nadaje,do czego to doszło i to za niewielkie pieniądze,audyt do kosza ale skarbnik odwołany,ta nowa pani powinna iść do kościoła i wyspowiadać się.Cieszy się teraz ale pewnie nie tak długo i nikt jej do pracy nie przyjmie,nie lubię pod…..czy.

Roman
3 lat temu

Myślałem że to świeże info a tu patrzę na datę – 2015 rok.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content