Wodne szaleństwo czyli zawody Wake Grand Prix 2015 nad Jeziorem Tarnobrzeskim (video)

W pierwszy czerwcowy weekend nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędzie się impreza, jakiej jeszcze na Podkarpaciu nie było. Sezon zainaugurują miłośnicy jazdy na desce za motorówką, którzy rywalizować będą w ramach Wake Grand Prix 2015. Sobotnie zmagania zakończy dyskoteka organizowana przez Radio ESKA.

Wake GP to niezwykłe zawody sportowe przeznaczone dla prawdziwych śmiałków, którym nie straszne wodne szaleństwo. Swój udział w zmaganiach potwierdził już Mistrz Świata w tej dyscyplinie, Słowak Miro Hribik.

Do rywalizacji staną najlepsi wakeboardziści, więc miłośnicy sportowej wodnej rywalizacji na pewno nie będą się nudzić.

Wakeboarding to sport wodny, który powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Zawodnik trzymając się liny przyczepionej do motorówki lub wyciągu płynie po powierzchni wody na specjalnej desce wakeboardingowej.

– Organizując takie zawody chcemy zainteresować potencjalnych inwestorów, do wybudowania nad Jeziorem Tarnobrzeskim profesjonalnego wyciągu do wakeboardingu. Taki wyciąg mógłby mieć ponad kilometr długości, a z pewnością nie brakowałoby chętnych do wodnych szaleństw. W 2012 roku w Polsce były cztery takie wyciągu, a teraz jest ich czterdzieści, więc widać, że zainteresowanie tą dyscypliną jest coraz większe – mówił Prezydent Grzegorz Kiełb.

Impreza odbędzie się tylko w pięciu miastach Polski. Inaugurację sezonu zaplanowano na 5-7 czerwca w Tarnobrzegu. Potem zawody odbędą się: 3-5 lipiec 2015 – Domaniów, woj. Mazowieckie, 31 lipiec 2015 – 2 sierpień 2015 – Hotel Warszawianka, Jachranka, woj. Mazowieckie, 7-9 sierpień 2015 – Ełk, woj. warmińsko-mazurskie, 4-6 wrzesień 2015 – Super Finał + zamknięcie sezonu – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie.

Pierwsze zmagania na wodzie rozpoczną się już w piątek, 5 czerwca i potrwają aż do niedzielni, 7 czerwca. Zawodnicy będą rywalizować już od samego rana, a wieczorem (w sobotę) na wszystkich czeka wielkie afterparty, czyli świetna zabawa podczas dyskoteki organizowanej przez Radio ESKA.

– W ubiegłym roku organizowaliśmy tylko trzy takie imprezy, ale ze względu na rosnące zainteresowanie, w tym roku odbędzie się ich pięć. W zawodach udział wezmą nie tylko polscy zawodnicy, ale również przyjadą do nas wakeboarderzy z Europy. Tarnobrzeg wybraliśmy, ponieważ polecili nam go znajomi z Rzeszowa, a sam Prezydent był bardzo otwarty i chciał z nami zorganizować taką imprezę. Jest to idealne miejsce na tego typu zawody, a samo jezioro jest bardzo malownicze. Chcemy rozpropagować ten sport w tej części Polski i mamy nadzieję, że zagościmy tu na dłużej – mówił podczas konferencji prasowej Konrad Kępczyński, Polish Water Sport Federation.

Powietrzno-wodne akrobacje będzie wykonywało maksymalnie trzydziestu zawodników. Zawody będą rozgrywane w kategoriach OPEN Men, OPEN Women i JUNIOR Men (do 18 roku życia) w konkurencji wakeboard. Nagrody: Kategoria Open Man – 1 miejsce 1000 euro, 2 miejsce 500 euro, 3 miejsce 250 euro. Kategoria Open Women – 1 miejsce 400 euro, 2 miejsce 200 euro, 3 miejsce 100 euro.

Ważna uwaga. Ze względów bezpieczeństwa, w trakcie zawodów część jeziora będzie wyłączona z użytkowania. Za to wjazd nad akwen w trakcie zawodów będzie dla wszystkich bezpłatny.

Wstępny harmonogram zawodów:
Piątek
10.00 – 11.30 Kwalifikacje Panie
12.00 – 13.00 Kwalifikacje Juniorzy
14.00 – 19.30 Lech Team Challenge

Sobota
9.00 – 14.00 Kwalifikacje Panowie
14.30 – 15.00 Finały Juniorzy
15.15 – 16.15 Finały Panie
16.30 – 19.30 Finały Panowie
21.30 – Ceremonia Wręczenia Nagród

Niedziela
11.00 – 15.00 WakeSurf GP
11.00 – 15.00 Flyboard GP
16.00 – Ceremonia Wręczenia Nagród

video: Piotr Morawski

video: WakeGP

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agawa
7 lat temu

Jedno pytanie : ile do tego Tarnobrzeg dołożył złotówek?

:)
7 lat temu

10 tys + Vat 🙂 Posłuchaj konferencji

quatros
7 lat temu

Agawa ty czytasz słuchasz czy domniemujesz pytając?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content