Tarnobrzeg: Dwa wypadki, sześć kolizji i czternastu nietrzeźwych kierowców

Za nami długi czerwcowy weekend. W ramach policyjnych działań ” Boże Ciało 2015″ nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w powiecie tarnobrzeskim czuwało ponad 100 funkcjonariuszy. W tym okresie doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały 2 osoby, policjanci odnotowali 6 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 14 nietrzeźwym kierowcom.

Do wypadku doszło w miejscowości Furmany w gminie Gorzyce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierowca pojazdu marki audi wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego pasażera. 21-letni mężczyzna trafił do szpitala. Stan zdrowia rannego jest poważny. Policjanci zatrzymali kierowcę audi po kilkunastu godzinach poszukiwań. W chwili zatrzymania znajdował się pod działaniem alkoholu. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 30-letniego kierowcy, który na drodze relacji Wydrza – Krawce volkswagenem transporterem wjechał do rowu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie również 58-letni kierowca skutera. Pijanego kierowcę zauważył 72-letni tarnobrzeżanin na ulicy Szerokiej. Mężczyzna powiadomił policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 58-latka, gdy ten pieszo uciekał z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało u niego 3,16 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej bo, 2,58 promila alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 48-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który sprzed sklepu kosmetycznego ukradł kobiecie rower. Podczas podjętego pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Rabuś przyznał się policjantom do kradzieży. Tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał się nim tylko przejechać.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie też 24-letni kierowca pojazdu marki Rover, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Sienkiewicza. Urządzenie wykazało u mężczyzny 1,06 promila alkoholu w organizmie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x