Maluchy rywalizowały w ramach III Tarnobrzeskiej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków (fotoreportaż)

Niemal 90 maluchów wzięło udział w III Tarnobrzeskiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, która odbyła się wczoraj, w hali MOSiR. Dwunastka siedmioosobowych drużyn z tarnobrzeskich przedszkoli zmagała się w konkurencjach sportowych. Organizatorami wydarzenia były Przedszkola 5 i 1.

Zmagania poprzedził pokaz sportowych umiejętności w wykonaniu maluchów z Przedszkoli nr 1 i nr 5. Zawodnicy dzielnie rywalizowali w zadaniach typu: kulawy lisek (bieg na „trzech nogach”), zanieś śniadanie (bieg z piłeczką tenisową na paletce do badmintona), wyścig w workach, skaczące żabki czy wyścig na deskorolkach. Po raz pierwszy w zawodach uczestniczyli nauczyciele i opiekunowie, którym urządzono wyścigi w kapciach muzealnych. Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair play, a atmosfera była tak przyjazna, że kiedy po zakończonych rozgrywkach ogłaszano punktację, wszyscy bili brawo wszystkim.

III Tarnobrzeską Olimpiadę wygrała ekipa z Przedszkola nr 13, pokonując „o rzut woreczkiem” maluchów z Przedszkola nr 6. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Przedszkola nr 3.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content