Tarnobrzeg: 1790 osób przebiegło prawie 12 tysięcy kilometrów dla Kacperka (fotoreportaż oraz video HD)

1790 osób wzięło udział w akcji charytatywnej „Pobiegnij dla Kacperka”. Osoby prywatne, młodzież ze szkół i przedstawiciele różnych grup zawodowych biegali w minionym tygodniu nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a pokonane przez nich kilometry oznaczały konkretne kwoty pieniężne, pozyskiwane od sponsorów, które przeznaczone zostaną na rehabilitacje i protezę nóżki dla niespełna dwuletniego Kacperka.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu. – Liczba uczestników akcji przerosła nasze oczekiwania, zostało wybieganych 11 751 km a liczyliśmy że jak będzie 3000 km to będzie świetnie – komentował podczas podsumowania akcji dyrektor domu dziecka w Tarnobrzegu, Robert Chmiel. – Akcja rozkręcała się z dnia na dzień, rekordowy był czwartek, kiedy dla Kacperka pobiegło 604 osoby, zaś rekordzistką naszego wydarzenia jest Beata Łabisz, która dla Kacperka przebiegła łącznie 101 kilometrów – dodaje.

Dzisiaj na ręce rodziców Kacperka przekazano czek opiewający na sumę 4 tysięcy złotych, lecz to nie wszystko, według obliczonych kilometrów Kacperek dostanie jeszcze 1875,50zł. -W tej chwili nie dysponujemy taką kwotą lecz zobowiązujemy się, że jako stowarzyszenie pozyskamy te pieniądze – deklarował dyrektor Chmiel.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Slash
5 lat temu

Bardzo piękna akcja (sam w niej wziąłem udział), jednak troszkę żal że tak wielki wysiłek tak wielu ludzi pozwolił na zebranie jedynie 4000 zł. 0,50 zł za kilometr to jednak bardzo mało. Pozdrawiam.

tarnobrzeżanin
5 lat temu

Każda akcja pomocowa jest z zasady piękna i w szczytnym celu. Tylko weźmy pod uwagę ilu w naszym mieście mamy prywatnych sponsorów tego typu imprez. Za mało i są oni co imprezę, co akcję drenowani po kieszeni. Podejrzewam że niektórzy sponsorzy mają dość nachodzenia. Bardzo zły przykład poszedł z góry, od prezydenta Kiełba, który zakazał bogatym spółkom miejskim(wodociągi, kopalnia) sponsorować różnego typu akcje. Ważne aby kopalnia miała na wypłatę odprawy i odszkodowania dla byłego prezesa(50tys zł) niż jakiś tysiąc czy dwa na szczytną akcję. To mnie najbardziej boli bo prywatnych sponsorów którzy nie dają rozumiem.

Stef
5 lat temu
Slash
5 lat temu
Reply to  Stef

tarnobrzeżanin: to smutne co piszesz, ale pewnie prawdziwe.
Stef: tak, chyba taka stawka miała obowiązywać, ale ze względu na dużą ilość uczestników organizatorzy prawdopodobnie obniżyli stawkę za kilometr do 50 groszy. Takie przynajmniej doszły mnie słuchy. Ale to już organizatorzy powinni się wypowiedzieć. Pozdrawiam.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x