Tarnobrzeg: Uczyli bawiąc w ramach pikniku eko-edukacyjnego „Dni Natury” (fotoreportaż oraz video HD)

Otaczającej nas przyrodzie oraz jej mieszkańcom poświęcony był sobotni piknik eko-edukacyjny „Dni Natury”, który odbył się w parku przy zamku Tarnowskich w Dzikowie. Wydarzenie było kolejnym, obok wycieczek terenowych etapem projektu Znak Natury, realizowanego przez tarnobrzeski oddział Ligi Ochrony Przyrody.

Piknik skierowany był do najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega, którzy dzięki mikroskopom udostępnionym przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 200) mogli zobaczyć m.in. jakie organizmy żyją w wodzie, sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą w konkursie przygotowanym przez przedstawicieli Nadleśnictwa Nowa Dęba, czy też dowiedzieć się jak należy postępować z czworonożnymi pupilami, o czym chętnie opowiadały wolontariuszki z tarnobrzeskich stowarzyszeń „Ogród Świętego Franciszka” i „Chrońmy Zwierzęta”, na co dzień zajmujących się opieką nad porzuconymi zwierzętami.

Tego dnia nie mogło również zabraknąć konkursów i zabaw, przygotowanych przez tarnobrzeski LOP oraz pracownię artystyczną Regio Ars, która oferowała dzieciom konkursy plastyczne. Przy okazji pikniku odbyła się również XXX już edycja festiwalu piosenki ekologicznej, organizowana przez tarnobrzeski LOP.

Piknik zorganizowany został z inicjatywy Ligi Ochrony Przyrody we współpracy z UM Tarnobrzeg, Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 oraz Starostwem Powiatowym.

video: Agnieszka Nycz, ujęcia z „lotu ptaka”: Konrad Niedźwiedź

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x