Tarnobrzeg: Policjanci wykopali blisko tonę niewybuchów

Blisko tonę pocisków artyleryjskich i moździerzowych z okresu II wojny światowej, odnaleźli i zabezpieczyli w lesie w powiecie tarnobrzeskim policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru z CBŚP z Warszawy, Zespołu Minersko – Pirotechnicznego SPAP z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację, że w lesie na terenie Tarnobrzega i gminy Grębów dochodzi do nielegalnego pozyskiwania materiałów wybuchowych z niewypałów, niewybuchów, porzuconej amunicji oraz bomb, pochodzących z okresu II wojny światowej. Zgromadzone w ten sposób materiały wybuchowe służyły często sprawcom do nielegalnego konstruowania samodzielnych urządzeń wybuchowych. Z policyjnych ustaleń wynika, że takim materiałami wybuchowymi zainteresowane są grupy przestępcze.

Funkcjonariusze przeszukali teren leśny w miejscowości Zabrnie w gminie Grębów. Łącznie ujawniono 20 sztuk amunicji. Były to zarówno pociski artyleryjskie, pociski moździerzowe oraz części, pochodzące z okresu II wojny światowej.

Znalezione niewybuchy zostaną zneutralizowane przez żołnierzy na poligonie.

foto&info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
11
5 lat temu

Kiedyś nawet wykopali koło od drezyny.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x