Tarnobrzeg: Pijany motorowerzysta uciekając potrącił policjanta

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 47–letniego motorowerzystę, który nie chciał poddać się kontroli drogowej, a uciekając potrącił funkcjonariusza. Badanie kierowcy wykazało w jego organizmie 2,80 promila alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, około godziny 9 zatrzymywali do kontroli drogowej motorowerzystę. Kierowca nie zareagował na sygnał nakazujący zatrzymanie, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Gdy wyprzedzili motorowerzystę, ten gwałtownie ruszył przed siebie, potrącając funkcjonariusza dającego mu sygnał do zatrzymania.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,80 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Za jazdę po alkoholu oraz czynną napaść na policjanta grozi mu kara do 10 lat więzienia.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
5 lat temu

Nie za jazdę po alkoholu, tylko w stanie nietrzeźwości (po alkoholu można być mając też od 0,2 do 0,5 promila a takie zachowanie nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem) – to po pierwsze. Po drugie, nie ma w Polsce kary więzienia tylko kara pozbawienia wolności, a nie zawsze oznacza ona przebywanie w zakładzie karnym. Po trzecie, jaka czynna napaść na funkcjonariusza? Chyba osoba pisząca artykuł powinna się zapoznać z treścią art. 223 §1 Kodeksu karnego. A po czwarte, nie grozi temu człowiekowi 10 lat, tylko 2 (art. 178a §1 k.k.) zaś za potrącenie policjanta i niezastosowanie się do sygnału funkcjonariusza może odpowiadać z art. 157 §2 k.k (lekki uszczerbek, zagrożenie karą pozbawienia wolności do lat 2) – choć same siniaki czy podrapania nie są jeszcze lekkim uszczerbkiem, oraz z art. 92 §2 Kodeksu wykroczeń („Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu,
podlega karze aresztu albo grzywny.”).

Marcin
5 lat temu
Reply to  TBG

Brawo za wiedzę TBG…Poziom wiedzy piszącego ZERO prawie jak GW i TVN

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x