Tarnobrzeg: Od 1. sierpnia br. będzie można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego

Na lipcową sesję Rady Miasta trafi uchwała w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Tarnobrzega dotyczących budżetu Miasta Tarnobrzega na rok 2016. Według harmonogramu od 1. sierpnia br. powinno ruszyć zgłaszanie projektów do TBO, czyli Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału wzorem lat ubiegłych będzie milion złotych.

Na zgłaszanie projektów będzie czas od 1 do 25 sierpnia br. Weryfikacja zgłoszonych pomysłów potrwa od 26 sierpnia do 10 września. 14 września zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych projektów. Głosować na projekty będzie można przez miesiąc , od 15 września do 15 października. Do 26 października potrwa przeliczanie głosów i ogłoszenie wyników głosowania.

– Tym razem głosowanie nie będzie odbywało się tylko w budynku Urzędu Miasta – mówił prezydent Grzegorz Kiełb. – Na spotkaniach na osiedlach podmiejskich, mieszkańcy coraz częściej wspominają o tym, żeby głosowanie mogło odbywać się także u nich, na osiedlu. Słusznie, bo trudno, aby mieszkańcy Wielowsi, Sobowa czy Nagnajowa jechali do centrum miasta, aby zagłosować.

Jak zapowiada prezydent, pojawił się także pomysł, aby osiedla podmiejskie miały swój wydzielony budżet obywatelski, w którym mieszkańcy mogliby zaplanować nieduże inwestycje, jak plac zabaw czy remont niewielkiego odcinka drogi.

– Jestem przekonany, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą co im najbardziej potrzeba na osiedlu. Dlatego przymierzamy się do tego, aby w przyszłym roku oprócz dużego budżetu obywatelskiego, wydzielić pewną kwotę dla osiedli podmiejskich – dodaje prezydent.

źródło: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Głosowałem na G. Kiełba !
5 lat temu

Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb ! Grzesiek Kiełb !

bbb
5 lat temu

Zgłaszam projekt usunięcia z krajobrazu miasta najsłynniejszej likwidatorki,pani kochliwej.

P.S.Oczywiście chodzi mi o panią Dziubkową 🙂

DEXpex
5 lat temu

Cyt: „Słusznie, bo trudno, aby mieszkańcy Wielowsi, Sobowa czy Nagnajowa jechali do centrum miasta, aby zagłosować.”

Tarnobrzeg to przecież nie jakaś super metropolia, do centrum nie jest tak daleko, jeżeli komuś zależy to może poświęcić chwilę na oddanie głosu.

Jesienny termin wydaje się być ok.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x