Już dziś koncert zespołu Proletaryat, w Golejowie

Golejów stał się już prawdziwym koncertowym centrum Staszowa. Po świetnym występie grupy KAT organizatorzy nie zwalniają tempa. Już 4 lipca na plenerowej scenie w LOTNIKU pojawi się Proletaryat! Przed nimi publikę rozgrzewać będą ekipy z GOAT FORCE ONE oraz S.N.O.W. Koncert będzie odbywał się pod marką „ROCKOWYCH ODLOTÓW”

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Zespół powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku. Utworzony został przez Tomasza „Oleya” Olejnika (wokal), Dariusza „Kacpra” Kacprzaka ( gitara basowa) i Jarosława „Siemiona” Siemienowicza (gitara). Pierwszym perkusistą formacji został Robert Szymański. Po krótkim czasie zastąpił Zbigniew Marczynski, z którym zespól nagrał dwie pierwsze płyty. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70 oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności.

Takie utwory, jak „Hej, naprzód marsz”, „Pokój z kulą w głowie”, „Jak ptak” czy „Czarne szeregi” na stałe wpisały się do klasyki polskiej muzyki rockowej. Od swego powstania zespół dorobił się aż 12 studyjnych płyt. Ostatni album postpunkowej formacji „Oko za oko” ukazał się w 2015 r.

Obecny skład PROLETARYAT’u to: Tomasz „Oley” Olejnik- wocal, Dariusz „Kacper” Kacprzak- bass, Wiktor „Wiciu” Daraszkiewicz – gitara, Robert „Mały” Hajduk – bębny.

Bilety 30/35 zł do nabycia w sklepie: Funk N Soul ul. Opatowska 3 , w Zakład Fryzjerski u Tomcyna oraz w dniu koncertu już na Golejowie.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content