Sandomierz: Rozmawiali o przedsiębiorczości

W Sandomierzu odbyła się I Sandomierska Konferencja Rozwoju Przedsiębiorczości pn. „Samorząd i przedsiębiorcy – razem możemy więcej”.

Urząd Miejski w Sandomierzu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zorganizowali spotkanie, podczas którego sandomierscy przedsiębiorcy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę pod kątem wsparcia gospodarki w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Prelegenci mówili o potencjale jaki drzemie w lokalnej przedsiębiorczości. Najczęściej poruszaną kwestią w wystąpieniach był rozwój i sposoby dążenia do tego, by w sposób efektywny wykorzystywać szanse jakie otwierają przed polskimi przedsiębiorcami środki unijne.

Otwarcia I Sandomierskiej Konferencji Rozwoju Przedsiębiorczości dokonał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. W swoim wystąpieniu powitał wszystkich zgromadzonych prelegentów i przedsiębiorców oraz wyraził nadzieję, że konferencja ta będzie pożytecznym doświadczeniem.

– Drodzy Państwo wierzę, że wspólny wysiłek jaki możemy podjąć dla dobra naszego miasta zaowocuje, a informacje, które dziś na konferencji zostaną Państwu przekazane staną się podstawą do działań i pomysłów na współpracę – bo razem możemy więcej – mówił burmistrz.

Kazimierz Kotowski Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach wystąpienia wprowadzającego podkreślił jak ważny dla całego województwa świętokrzyskiego jest rozwój poszczególnych regionów, które wchodzą w jego zakres. Grzegorz Orawiec Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprezentował Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. W swoim wystąpieniu mocno zaakcentował rolę partnerstwa publiczno-prywatnego – jako efektywnej formy realizacji zadań publicznych.

Potencjalne kierunki rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu sandomierskiego zaprezentowała Halina Siemaszko Prezes Zarządu Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu. O potencjalnych kierunkach rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu sandomierskiego mówił Tomasz Jakubczyk Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego Sp z o. o. Wsparcie inwestycyjne i prorozwojowe MSP było tematem wystąpienia Krzysztofa Kobrynia Prezesa Zarządu Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego Sp z o.o. O specjalnych strefach ekonomicznych, które działają na terenie pobliskich miast – Tarnobrzega i Starachowic mówili

Zdzisław Kobierski Wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. oraz Maciej Ślezak Dyrektor Oddziału Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Agencja Rozwoju Przemysłu SA. 20 lat efektywnego działania na terenie Sandomierza podsumował Michał Słuchocki Nijman/Zeetank International Transport Sp. z o.o., zapraszając tym samym na kolejną część konferencji, którą było zwiedzanie zakładu, mieszczącego się przy ulicy Zarzekowice 18. Ostatnią częścią konferencji była dyskusja panelowa, w której wzięli udział wszyscy prelegenci odpowiadając na pytania przedsiębiorców przybyłych na konferencję.

foto&źródło: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x