Co dalej z Wisłą Sandomierz? Prezes Ziółek: Sytuacja jest dramatyczna

W najbliższy wtorek odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze trzecioligowej Wisły Sandomierz. Wtedy to prezes klubu wraz z zarządem planują podać się do dymisji.

Sytuacja w Wiśle jest dramatyczna, klub mimo że został zgłoszony do trzecioligowych rozgrywek, kadrowo już nie istnieje. Nie ma treningów, odeszli trener i zawodnicy, a we wtorek nie będzie również zarządu. Powód, to oczywiście finanse i brak porozumienia w tej kwestii z burmistrzem miasta, który oprócz dotacji w wysokości około 100 tysięcy złotych przyznanej na początku bieżącego roku, nie przewidział żadnych dodatkowych pieniędzy, mimo iż sandomierska drużyna miała najlepszy w historii sezon, zakończony zwycięstwem w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej i zdobyciem Pucharu Polski na szczeblu województwa. Wiślacy walczyli jeszcze w barażach o II ligę z Radomiakiem Radomiak, jednak już wtedy wiadomo było, że pieniędzy na II ligę miasto nie da.

– Organizowaliśmy spotkania, żeby dojść do porozumienia z burmistrzem ale nic z nich nie wynikło – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Anna Ziółek, prezes klubu. – W dodatku pan burmistrz nie pojawiał się na tych spotkaniach, tylko wysyłał swoją asystentkę, tak jakby bał się spojrzeć kibicom w oczy – dodaje.

Prezes Ziółek wraz z zarządem podczas wtorkowego walnego planują podać się do dymisji.

– Nigdy oficjalnie, ale takie do mnie doszły informacje, że burmistrz stwierdził, iż dodatkowe pieniądze się znajdą jeśli podam się do dymisji, to samo powiedzieli mi członkowie komisji rewizyjnej – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Anna Ziółek dodaje jednak, iż mimo ogłoszenia swojej decyzji, nie ma z miasta informacji, jakoby sytuacja finansowa klubu miała zmienić się na lepsze.

Przy aktualnej kondycji Wisły jej obecność w III ligowych rozgrywkach w sezonie 2015/16 wydaje się wręcz niemożliwa, gdyż do rozpoczęcia ligi pozostało trzy tygodnie a klub obecnie istnieje niemalże „na papierze”. Choć okienko transferowe otwarte jest to końca sierpnia br. trudno być optymistą, że w tak krótkim czasie ewentualny nowy zarząd znajdzie zawodników i trenera, którzy będą w stanie nawiązać równorzędną walkę z rywalami. Jeśli zaś Wisła nie przystąpi do rozgrywek, to klubowi, który w tym roku obchodzi 90 lecie swojego istnienia grożą bolesne konsekwencje, z najsurowszymi, czyli roczną pauzą w rozgrywkach i ewentualnym powrotem do gry na poziomie klasy okręgowej.

W tej sytuacji niedzielne spotkanie w I rundzie Pucharu Polski z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz będzie miało symboliczny charakter. W drużynie zagrają zawodnicy, którzy mimo iż mają już nowe kluby, to formalnie są jeszcze piłkarzami Wisły. Dzięki temu, iż mecz się odbędzie piłkarze będą mogli odebrać zasłużone premie za zwycięstwo w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W tym spotkaniu trenerem Wisły będzie jednorazowo Paweł Rybus, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia, posiadający odpowiednie uprawnienia, zaś były już trener Wisły Tadeusz Krawiec, który doprowadził drużynę na szczyt III ligowych rozgrywek, zasiądzie na trybunach, jako gość honorowy.

– Szkoda mi najbardziej tych wszystkich ludzi, dla których ten klub to coś więcej niż tylko jedenastu piłkarzy na boisku. Nie mam pojęcia czy klub przystąpi do rozgrywek czy nie. Jakby się jednak nie stało, to w roku Jubileuszu 90-lecia klubu, jest to mało przyjemny moment. Zamiast hucznej imprezy może być cichy pogrzeb, i to jest w tym wszystkim najgorsze – tak sytuację w klubie opisuje bramkarz Wisły, Stanisław Wierzgacz, w wywiadzie zamieszczonym na stronie Wisły Sandomierz. (link do wywiadu tutaj)

Z meczu z Sandecją planujemy przeprowadzić transmisję video-live, która rozpocznie się w niedzielę 19. lipca, tuż przed godziną 17. Będziemy również na wtorkowym walnym – już dziś zapraszamy do obejrzenia materiału zarejestrowanego podczas obrad.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
6 lat temu

Nawet jak we wtorek będzie nowy zarząd, a w środę na sesji Rady Miasta Wisła dostanie pieniądze to znalezienie trenera i zawodników którzy będą się nadawać na 3 ligę będzie graniczyło z cudem…

Wiślak
6 lat temu
Reply to  Ja

Po co szukać nowych graczy jak ma się mistrzowski skład? Po co było niszczyć dobrą drużynę? Ktoś mi odpowie po co?

Ja
6 lat temu
Reply to  Wiślak

Pisze o aktualnej sytuacji w klubie, 3/4 zawodników którzy wygrali ligę mają już nowe kluby, w PP zagrają tylko po to aby zgarnąć premie za Okręgowy PP

Andrzej
6 lat temu

nowy burmiszcz jest miszczem w rozp. Po ch. wsadzał łapska tam gdzie było dobrze? pierd. polityczka i politykierzy. Zniszczyć wszystko po poprzedniku. W imię czego? Chorej ambicji? Sandomierz to małe miasto, przyjdą wybory Bronkowski nabierze pokory.

sandomierzanin
6 lat temu
Reply to  Andrzej

święta prawda!
nawet jak bronkowski da kasę po walnym i tak u mnie jest ZNISZCZONY!!!
bo dzięki jego posranym anizmozjom ZNISZCZYŁ KLUB W PYŁ!!!
dobrze Andrzej piszesz i WIŚLAK również!
po ch…. mieliśmy szukać zawodników i trenera jak ich mieliśmy!!!
i to jakich!!!!
TAKICH , KTÓRZY NAM WYWALCZYLI SEZON MAAARZENIE !!!
A WSZYSTKO TO ZNISZCZYŁA OBECNA NOWA włądza W MIEŚCIE PO WYBORACH!!!
TAKA PRAWDA I WSZYSCY MYŚLACY W TYM MIEŚCIE SANDOMIERZANIE POWINNI JAK NAJSZYBCIEJ DOPROWADZIC DO REFERENDUM I WYPIE…..PRZYĆ ZA ZBITY PYSK …WIADOMO KOGO!!!
A vice i radnym TEŻ SIĘ PODZIĘKUJĘ W SWOIM CZASIE!!!
OJJJJJJ, ZAPAMIĘTAMY WAS WSZYSTKICH!
I PRZY KOLEJNYCH WYBORACH BĘDA WISIEC OPRÓCZ PLAKATÓW WYBORCZYCH INFORMACJE PRZYPOMINAJĄCE ŻE I WY DOŁOŻYLIŚCIE CEGIEŁKĘ DO TEGO ŻE ZRUJNOWALIŚCIE KLUB W NAJLEPSZYM JEGO ROZKWICIE , ZROJNOWALIŚCIE PASJĘ SEEETEK LUDZI W TYM MIEŚCIE!!!
DZIEKUJĘ ZA UWAGĘ!

kibic_UK
6 lat temu
Reply to  sandomierzanin

Lubię To!

Amelka
6 lat temu

Strasznie szkoda tej drużyny, był świetny trener i zawodnicy którzy walczyli, mimo iż po rundzie jesiennej zespół był poważnie osłabiony a i tak utrzymali lidera. Dla takiego zespołu warto było znaleźć kasę w budżecie, w końcu gra nie szła o jakieś miliony… jak dla mnie burmistrz dał straszną plamę

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content