Tarnobrzeg: W magistracie dyskutowali o dopalaczach

Spotkanie w sprawie „dopalaczy” odbyło się w tarnobrzeskim magistracie w miniony czwartek. Tematem przewodnim spotkania było włączenie się struktur miejskich w walkę z problemem. W dyskusji oprócz przedstawicieli władz miasta udział wzięli członkowie różnych placówek i służb miejskich.

W trakcie spotkania każda ze stron przedstawiła i omówiła szczegółowo jak z ich perspektywy wyglądają codzienne realia walki z „dopalaczami”, w jaki sposób można reagować, zapobiegać oraz co można zrobić w kwestii zmniejszenia skali oddziaływania zjawiska.

Do najważniejszych problemów zaliczono szeroką i powszechną dostępność „dopalaczy”, słabą ściągalność nakładanych kar pieniężnych oraz brak odpowiednich instrumentów prawnych.

W ramach działań profilaktycznych ze strony miasta zapowiedziano już kolejne spotkania z ekspertami oraz całym środowiskiem związanym z tematem. Ponadto od 1 września w placówkach oświatowych na terenie miasta rozpocznie się także nowa, kompleksowa akcja profilaktyczna, która swoim zasięgiem ma objąć nie tylko uczniów ale także pedagogów, wychowawców i rodziców.

foto&info: Michał Mazur/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Precz z Platfusami
5 lat temu

Poparcie PiS wciąż rośnie. Najnowszy sondaż pogrąża PO
Według najnowszego sondażu GfK Polonia PiS ma 49% poparcia, podczas gdy PO zaledwie 30%. Różnica między obiema partiami wzrosła więc o kolejne 5 pkt procentowych – do 19 punktów – cieszą się politycy PiS, którzy podkreślają, że z ludźmi Kukiza w takim układzie mogliby zmienić konstytucję.

tbg
5 lat temu

Precz z PiSojadami!!!!!!!!!!!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x