Fałszowała recepty by zdobyć morfinę

Brzozowscy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która posługiwała się sfałszowanymi receptami na morfinę. Została zatrzymana po wyjściu z apteki. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta oszukała kilka aptek na terenie województwa podkarpackiego.

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z brzozowskich aptek. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Kilka dni później policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o ten proceder.

Okazała się nią 36-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Wpadła w ręce policji po wyjściu z apteki, w której na podstawie podrobionej recepty zakupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. Jak ustali kryminalni w pobliżu apteki oczekiwał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety, roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w pojeździe igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku, którego wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że jest to morfina. Ponadto zabezpieczono kilkadziesiąt podrobionych recept, częściowo już wypełnionych i przygotowanych do realizacji na zakup morfiny. Kobieta miała przy sobie również biżuterię pochodzącą z kradzieży. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kwota poniesionych start, pokrzywdzeni, oraz to w jakich okolicznościach podejrzana weszła w posiadanie pieczątek i recept, będą ustalane w toku prowadzanego postępowania.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie wykazał, że na chwilę obecną tylko kobieta będzie odpowiadać za te przestępstwa. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. Natomiast 36-latka usłyszała zarzut kradzieży, posiadania środków odurzających, podrabiania recept i oszustwa. Może grozić jej za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
je..ać system
5 lat temu

No proszę ,dzielni policjanci ujęli „przestępcę”,który musiał zdobyć niezbędny lek dla siebie ,bo nie mógł inaczej,bo głupi system zdrowia mu nie udostępni leku-to samo co z medyczną marihuaną.Zdychaj albo błagaj ministra o lek.Albo olewaj system i kombinuj.Brawo dla mieszkanki i je..ać system i policje.Oby szybko umorzyli tą sprawę

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x