Tarnobrzeg: 6514 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny

Nowy rok szkolnych w tarnobrzeskich szkołach publicznych rozpoczęło 6514 uczniów. Wśród nich 441 dopiero rozpoczęło swoją edukacyjną przygodę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

W trzech gimnazjach uczyć się za to będzie 1132 osoby, wśród których 370 to także pierwszoklasiści. Najwięcej uczniów podejmie naukę na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. W pięciu takich placówkach w Tarnobrzegu kształcić się będzie 2882 uczniów, 835 – w klasie pierwszej.

Jak co roku, tak i tym razem 1 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego, przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 10. Główna ceremonia odbyła się w budynku Tarnobrzeskiego Domu Kultury i była połączona z mianowaniem kilkunastu nauczycieli na wyższe stopnie zawodowe.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w klasztorze oo. Dominikanów, skąd zebrani przeszli do TDK. Tam zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny w wykonaniu uczniów „10”

NOMINACJE DLA NAUCZYCIELI

Wtorkowa uroczystość była też okazją do wręczenia przez Prezydenta Grzegorza Kiełba aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego aż jedenastu pedagogom, wśród których znaleźli się: Pani Edyta Bednarska, Pani Karolina Chyła, Pani Teresa Czech, Pani Agnieszka Delimata – Miazga, Pani Halina Gałka, Pani Agnieszka Głaz, Pani Małgorzata Serwan, Pani Monika Szymańska, Pani Mirosława Topolska, Pani Anna Wolan, Pan Piotr Tałaj.

foto&info: Michał Mazur/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x