Tarnobrzeg: Kierowcy na „podwójnym gazie”. Rekordzista miał prawie 2 promile

Wczoraj na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród zatrzymanych kierowców był też kierowca volkswagena crafter, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niechlubnym rekordzistą był 58-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali po godzinie 16, na ulicy 11- go Listopada w Tarnobrzegu. Kierował on fiatem bez korzystania z zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma blisko 2 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie po wpływem alkoholu odpowie też 29-letni kierowca citroena berlingo Mężczyzna został zatrzymany o godzinie 17.10, na ulicy Mickiewicza w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami usiadł też za kierownicą iveco 37-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 9 w Majdanie Królewskim. Urządzenie wykazało u niego 0,28 promila alkoholu w organizmie.

O godzinie 20, na ul. Warszawskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Crafter. Jego kierowca, 37 – latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że prawo jazdy stracił za przekroczoną liczbę punktów karnych.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x