Tarnobrzeg: Od dziś rusza gruntowny remont skrzyżowania. Spore utrudnienia w ruchu

Kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie ulic Sikorskiego – Kopernika – Wyspiańskiego niestety będą musieli uzbroić się w cierpliwość.  Od najbliższego czwartku 10. września, rusza bowiem gruntowy remont tego skrzyżowania.

W związku z powadzoną inwestycją od czwartku, tj. 10.09.2015 r., wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku drogi. Na czas prowadzenia robót ruch na skrzyżowaniu będzie możliwy tylko ulicą Sikorskiego, która zostanie zawężona do jednego pasa. Ruch będzie się tu odbywał wahadłowo i będzie sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Wyjazdy i wjazdy w ulice Wyspiańskiego i Kopernika zostaną zablokowane, natomiast sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Św. Barbary zostanie ustawiona w tryb pulsacyjny.

Ruch pieszych będzie utrudniony i przejście przez ul. Sikorskiego będzie możliwe na najbliżej położonych, znajdujących się poza obrębem skrzyżowania, przejściach dla pieszych (zlokalizowanych w obrębie sklepu Lidl oraz ul. Św. Barbary). Na czas prowadzenia prac pozostałe przejścia zostaną zlikwidowane.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW MIEJSKIEJ KOMUNIKACJI

Utrudnienia czekać będą także pasażerów, ponieważ zmianie ulegną również kursy niektórych autobusów komunikacji miejskiej. P.H.U. POLKAR informuje pasażerów korzystających ze środków komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu, o zmianach w kursowaniu linii A, B, 4, 9, 9bis, 10, 12 i 14. Od 10 września 2015 na czas remontu zmienia się trasa przejazdu wyżej wskazanych linii.

Linie A, B, 9, 9 bis, 10 na powrocie oraz linia 14, będą kursować następującymi ulicami objazdu: Targowa, Szpitalna, Św. Barbary. Na ulicy Targowej, na wysokości garaży, a także na ul. Św. Barbary nieopodal szkoły „budowlanki” oraz kościoła, zostaną ustawione dodatkowe przystanki autobusowe.

Linie 4 na powrocie i 12 w obie strony, będą kursować następującymi ulicami objazdu: Grota Roweckiego, Piłsudskiego i Mickiewicza.

REMONT ZA 1 349 623,51 ZŁ

Przypomnijmy. Wartość inwestycji, to 1 349 623,51 zł. Zakres zaplanowanych prac obejmuje remont, wymianę nawierzchni warstw bitumicznych jezdni, ze wzmocnieniem ich siatką geokompozytową, remont – wymianę krawężnika drogowego wraz z opaską przykrawężnikową, przebudowę – wymianę pętli indukcyjnych, zmianę lokalizacji czterech sygnalizatorów, montaż sygnalizatorów detekcji wizyjnej. Wykonawcą prac jest firma Skanska. Jak zapewnia wykonawca inwestycji, dołoży wszelkich starań, aby niedogodności związane z pracami były jak najmniej odczuwalne dla kierowców i pieszych.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content